-- Adversting 9 --

siber güvenlik

ADD Sakarya Şubesinden Cumhuriyet Yürüyüşü tepkisi..

Atatürkçü Düşünce Derneği Sakarya Şube Başkanı Aslıhan Ateş yaptığı basın açıklamasında Cumhuriyet Yürüyüşü isteklerine Valiliğin tavrına ve OHAL’in devamına tepki gösterdi..

23:42:03 | 2017-10-27

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Sakarya Şube Başkanı Aslıhan Ateş, Pamukova ADD Şube Başkanı Hüseyin Mercan, ADD Karasu Şube Başkanı Sefa İngeç ve Eğitim İş Sendikası Sakarya  Şubesi Yönetim Kurulu üyesi  Sıtkı Akça ve ADD üyeleri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet Yürüyüşü ile ilgili bir basın açıklaması yaparak Sakarya Valiliğine ve OHAL’e tepki gösterdiler.

ADD Sakarya Şube Başkanı Aslıhan Ateş yaptığı basın açıklamasında Büyük zorluklarla, yokluklar içerisinde, başarılmasının imkansız olarak görüldüğü bir büyük mücadele sonucunda kurulan Cumhuriyetimizin 94. Yılının kutlanacağını ifade ederek “Cumhuriyet rejimi “ulus egemenliğine” dayanır. Cumhuriyet rejimi “akla ve bilime” dayanır. Demokrasi ile yönetilmektir Cumhuriyet….Ümmetçilik değil ulusçuluk esastır, “kula kul olmak” değil “birey” olmak, “yurttaş” olmak esastır Cumhuriyet rejiminde.

Ancak bugün ne yazık ki; ulus egemenliği, yerini iktidar mensuplarının egemenliğine bırakmıştır. Halkın iradesini yansıtması gereken meclisimizden pek çok yasanın “istesek de istemesek de” geçeceği söylenmektedir. O zaman sormak gerekir; “ halkın egemenliği” nerededir ?

2016 yılının temmuz ayında terör örgütleriyle mücadele edebilmek için 3 ay süreyle alındığı söylenen OHAL, bugün hale devam etmektedir. Ve bu süre içerisinde yapmak istediğimiz milli bayram yürüyüşleri OHAL gerekçe gösterilerek izin verilmemiş ve ya kısıtlanmıştır. ADD olarak tüm STK ve siyasi partilerle birlikte ortak bir Cumhuriyet Yürüyüşü yapmak istediğimizi belirten bir dilekçe verdik valiliğimize. ADD olarak yıllardır tüm kurumları ve halkımızı dahil ederek, güzel bir birliktelik içerisinde yapılan Cumhuriyet yürüyüşünü bu sene de aynı şekilde gerçekleştirelim istedik. Ancak, halen OHAL süreci içerisinde olduğumuzdan dilekçemizdeki yürüyüş yapmak istediğimiz saat, güzergahv.b gibi bazı isteklerimizin değiştirilmesi istendi. İtiraz etmedik, dilekçemizi düzeltip gelelim dedik. Ancak, aynı günün akşamı öğrendik ki; bizim dilekçemizde yasaya aykırı buldukları gerekçeleri başkaları için görmezden gelmişler ve bir başka guruba izin vermişler.

Sormak istiyoruz; T.C’nin yasaları her vatandaş ve kurum için aynı şekilde işlemiyor mu? ADD gibi,Atatürkçü kimliği çok açık ortada olan ve tek mücadelesi Mustafa Kemal ATATATÜRK ve onun ilkelerini sürdürebilmek olan kurumları görmezden gelmenin sebebi nedir ? Çağdaş Cumhuriyet’in Çağdaş Kurumlarını yok saymak kamuoyu vicdanında büyük sorulara sebep olacaktır.

Laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyet’ine ithafen yapılan bu yürüyüşlerde ise “hiçbir kurumun adı görünmesin, sadece kişi olarak yürünsün” demek; ülkenin geleceği için yapılan örgütlü mücadelenin önünü kesmektir. Cumhuriyet Bayramları ortak değerimizse eğer hiçbir kişiden hiçbir kurumdan rahatsız olmadan bir araya gelinmeli ve bu ortak değerlere kimlerin bir arada olarak sahip çıktığını halkımıza gösterebilmeliyiz diye düşünüyoruz.

Tarafımıza yöneltilen sorulardan dolayı kamuoyuna açıklama yapma gereği hissettiğimiz bu konudan dolayı içimiz buruk da olsa her şart ve koşulda vazgeçilmezimiz olan Cumhuriyet Bayramı Yürüyüşlerine katılacağımızı belirtmek isteriz.

Bu vesile ile yaklaşmakta olan Cumhuriyet bayramımızı şimdiden kutluyor, ebedi önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve büyük bir özlemle anıyoruz “dedi. 
ETİKET :  Pamukova ADD Sakarya Şubesinden Cumhuriyet Yürüyüşü tepkisi

Tümü