-- Adversting 9 --

siber güvenlik

AGD den Mekke ve Kudüs’ün fethi gecesine davet..

Anadolu Gençlik Derneği Pamukova Temsilciliği Pamukovalıları 30 Aralık Cumartesi günü Pamukova Atatürk Kültür Merkezinde yapılacak Mekke ve Kudüs’ün Fethi programına davet etti..

01:39:41 | 2017-12-27

Anadolu Gençlik Derneği Pamukova Temsilciliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Mekke’nin ve Kudüs’ün Fethi iki büyük fetihtir. Günümüz Müslümanların bu büyük fetihlerden çıkaracağı bazı dersler vardır. Öncelikle Müslümanlar verdikleri sözü tutarlar, yaptıkları antlaşmayı bozmazlar. Zaferin Allah’tan olduğuna inanırlar. Sabrın ve fedakârlığın Müslümancı bir yaşam tarzının gereği olduğunu bilirler. İslam’ı yaşamanın ancak cihat ile mümkün olduğunu idrak ederler. Zafere giden yolda en büyük gücün inanç olduğunun farkındadırlar. Emaneti ehil ellere teslim etmek gerektiğine inanırlar. Fethin gayesinin ganimet elde etmek değil, yürekleri kazanmak olduğunu bilirler. İslam’ın yaşanmasında kadın erkek tüm Müslümanların itaat sorumluluğu olduğunun farkındadırlar. Bir Müslüman’ın gücü nispetinde tüm yeryüzünden sorumlu olduğunu bilirler. Tevazünün, vefanın ve sadakatin Müslüman ahlakının vazgeçilmezleri olduğuna inanırlar.

Biz Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak bu coğrafyanın harcının İslam olduğuna,  bu toprakları bize yurt yapan anlayışın fetih ruhu olduğuna inanıyoruz. İnsanımız kültür emperyalizminin yanında değil fetih ruhunun yanında durmaya çağıyoruz.

30 Aralık 2017 Cumartesi günü Pamukova Atatürk Kültür Merkezinde saat: 19.54’te tüm halkımızı çocukları ile birlikte Mekke’nin ve Kudüs’ün Fethi Programlarına davet ediyoruz “

                                                                                Anadolu Gençlik Derneği

                                                                                 Pamukova Temsilciliği

siber güvenlikETİKET :   Pamukova AGD den Mekke ve Kudüs’ün fethi gecesine davet

Tümü