-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Ak Parti İlçe Başkanı Akın dan Cuma namazı sonrası Kudüs açıklaması..

Pamukova Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Akın Cuma namazı sonrası Belediye Başkanı Cevat Keser ile yaptığı basın açıklamasında ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesine tepki gösterdi..

16:32:15 | 2017-12-08

ABD Başkanı ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdıklarını açıklaması tüm yurtta olduğu gibi Pamukovada da tepki ile karşılandı.  Pamukova Ak parti İlçe Başkanı Fatih Akın Cuma namazı sonrası Çarşı Cami önünde Belediye Başkanı Cevat Keser, partililer ve vatandaşların katılımı ile bir basın açıklaması yaptı.

Ak Parti İlçe Başkanı Akın, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklamasının, insanlık vicdanını yaraladığını ve bölgedeki sorunları derinleştirdiğini ifa ederek  “Sayın Cumhurbaşkanımızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir. Bu, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır. Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır.Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir. İslam’ın harem-i izzeti olan Kudüs’ü tacize teşebbüs edenler, Türküyle, Arabıyla, Kürdüyle tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir.

Türkiye’nin, İnsanlığın silueti olan Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız.  Diğer taraftan, Amerika Birleşik Devletleri’nin bu kararı, dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür. Bu hadise, Cumhurbaşkanımızın, küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği “dünya 5’ten büyüktür” itirazının haklılığını teyit etmiştir. Biz Müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız.

Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız.  

TBMM’de ilk andan itibaren bütün siyasi partiler ortak yayınladıkları bildiri ile karara karşı durmuşlardır. İlçemiz gerek sosyal medya da gerekse burada bu  hukuksuzluğa Pamukova halkı olarak  bizde dimdik karşı duracağız.  Halkımızın göstermiş olduğu sağduyuya teşekkür ediyor saygı ve hürmetlerimi sunuyorum  “ dedi.

Basın bildirisi  Pamukova Vaizi Abdurrahman Özlen’in yaptırdığı dua ile son buldu. (Levent Tüysüz)

Ak Parti İlçe Başkanı Akın'ın basın açıklaması;

siber güvenlikETİKET :   Pamukova Ak Parti İlçe Başkanı Akın dan Cuma namazı sonrası Kudüs açıklaması

Tümü