-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Ak Parti İlçe Teşkilatları yenilenecek..

Ak Parti’nin istifa eden il ve ilçe başkanlıkları tepeden tırnağa yenilecek. Genel merkez seçim dönemine vekil başkanlarla girmek istemiyor..

22:45:40 | 2018-12-04

AK Parti Genel Merkez ülke genelinde belediye başkan aday adayı olan teşkilat başkanlıklarına yeni atamalar yapmak için kolları sıvadı. İl ve ilçe başkanları istifa eden teşkilatlarla seçime girmek istemeyen Genel Merkez teşkilat başkanlarını atayıp yeni yönetimler oluşturmak için hummalı bir çalışma içerisinde.

AK Parti’nin Teşkilatlardan Sorumlu genel Başkan Yardımcısı erkan Kandemir başkanlığında bir ekip ülke genelinde istifa eden teşkilat başkanlarının yerine atanacak isimler üzerinde çalışmaya başladı.

AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, Akyazı İlçe Başkanı Feyzi Bora, Erenler İlçe Başkanı Resul Erdoğan Yılmaz, Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, Karasu İlçe Başkanı İshak Sarı, Söğütlü İlçe Başkanı Adem Fidan, Kaynarca İlçe Başkanı Murat Kefli, Pamukova İlçe Başkanı Fatih Akın belediye başkanlığı yarışına girmek için istifa etmişlerdi.  Pamukova İlçe Başkanlığı görevini vekaleten Burak Çevik yürütüyordu. Teşkilat başkanlarının yanı sıra birçok yönetim kurulu üyesi de meclis üyeliği için mevcut görevlerini bırakmışlardı.

Edinilen bilgilere göre genel merkez seçim dönemine vekil başkanlarla girmek istemiyor. İl ve ilçe başkanlıkları için yeni isimler atanacak. Ataması yapılan teşkilat başkanı yeni yönetimini oluşturup genel merkezden onay alacak.

AK Parti’de birçok insan mevcut yönetimlerin yoluna devam edeceğini ve seçimlerden sonra yeni başkan ve yönetim atanacağını bekliyordu. Genel merkezin “Vekil başkanlarla seçime gidilmeyecek” yönünde ki kararı kulislerde bomba etkisi yarattı.
ETİKET :  Pamukova Ak Parti İlçe Teşkilatları yenilenecek

Tümü