-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Ak Partide 10 başkan değişti!

AK Parti'nin 31 Mart seçimleri için adayları belli oldu. Kesin olmayan listeye göre MHP'ye Taraklı ilçesi bırakıldı. Listeye göre AK Parti 9 ilçede mevcut başkanları değiştirdi. 6 başkan ise yola devam etti.

19:13:18 | 2019-01-12

AK Parti'de yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tanıtacağı 16  ilçe belediye başkan adayı belli oldu. Adaylara Genel Merkezden telefon edilerek, yarınki program için hazır olmaları istendi.

Belli olan listeye göre AK Parti, Büyükşehir dahil olmak üzere 10 ilçede mevcut başkanları değiştirdi. Serdivan, Geyve, Karapürçek, Kocaali, Arifiye ve Pamukova'da ise mevcut başkanlar yola devam etti.

Yola devam eden tüm ilçe belediye başkanlarının 2 dönemlik olması dikkat çekti. Yani AK Parti ilk dönemi olan hiçbir başkana yeni dönemde şans vermedi. 

Listeye göre AK Parti henüz bir dönem görev yapmış 4 başkanı yeniden aday göstermedi. 2014 yılında göreve gelen Akyazı'da Hasan Akcan, Sapanca'da Aydın Yılmazer ve Söğütlü'de Hüseyin Genç partileri tarafından yeniden aday listesine alınmadı. Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü ise 2015 yılında Ali İnci'nin istifası sonrasında bu göreve gelmişti ancak 31 Mart listesinde o da kendine yer bulamadı.

Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ve Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk 3 dönem kuralından dolayı zaten aday gösterilmeyecekti.

Ferizli, Karasu ve Kaynarca ilçelerinde de 2 dönemlik başkanlar yine kendilerine listede yer bulamadı. 

Taraklı ilçesi ise MHP'ye bırakıldı. MHP burada Cumhur İttifakı adayı olan İbrahim Pilavcı'yı aday gösterdi

BÜYÜKŞEHİR: EKREM YÜCE
ADAPAZARI: MUTLU IŞIKSU
SERDİVAN: YUSUF ALEMDAR
ERENLER: FEVZİ KILIÇ
ARİFİYE: İSMAİL KARAKULLUKÇU
SAPANCA: ÖZCAN ÖZEN
GEYVE: MURAT KAYA
PAMUKOVA: CEVAT KESER
TARAKLI: İBRAHİM PİLAVCI (MHP)
KAYNARCA: MURAT KEFLİ
KOCAALİ: AHMET ACAR
KARAPÜRÇEK: ORHAN YILDIRIM
AKYAZI: BİLAL SOYKAN
HENDEK: ALİ KEMAL SOFU
KARASU: İSHAK SARI
FERİZLİ: İSMAİL GÜNDOĞDU
SÖĞÜTLÜ: KORAY OKTAY ÖZTEN
ETİKET :  Pamukova Ak Partide 10 başkan değişti

Tümü