-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Ak Partide İlçe adayları ne zaman belli olacak?

İşte AK Parti'nin ilçe belediye başkan aday adaylarının merakla beklediği sorunun cevabı

11:53:01 | 2018-12-03

AK Parti'de Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Ekrem Yüce'nin adının belirlenmesinden sonra gözler İlçe Belediye Başkan adaylarının kim olacağına çevrildi.

Gazeteci Raif Ugan'ın AK Partiye yakın kaynaklardan aldığı bilgiye göre Sakarya'nın ilçeleri henüz komisyon tarafından  görüşülmedi. 

 AK Partinin Belediye başkan adaylarını belirlerken izlediği yönteme göre öncelikli olarak Milletvekilleri ve Teşkllatlardan mevcut ilçeler ile ilgili görüşler alındı.

Alınan bu görüşler ve raporlar  AK Parti Seçim İşlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcısı Erkan Kandemir ve Ankara adayı olarak açıklanan Yerel Yönetimlerdem sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'den oluşan komisyon tarafından değerlendirilecek. 

Ortaya çıkan sonuca göre gerekirse anket ve benzeri yöntemlere başvurulacak ve belirlenen Belediye Başkan adaylarının olduğu isimler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da yer aldığı komisyonda  nihai karar verilecek.

Henüz Sakarya da ilçelerin alt komisyon tarafından konuşulmadığı öğrenilirken aday belirleme sürecinin 10 - 15 gün süreceği gelen bilgiler arasında... 
ETİKET :  Pamukova Ak Partide İlçe adayları ne zaman belli olacak

Tümü