-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Ak Partili Belediye Başkanlarından kim gider kim kalır?

2019 yılının Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler öncesinde özellikle AK Parti'de gizliden gizliye büyük bir çekişme yaşanıyor..

02:23:30 | 2018-03-28

 Genel merkez tarafından aday gösterilmek için aylar öncesinden çalışmalara başlayan bazı isimler mevcut belediye başkanlarında değişim sinyali verilmesi sonrasında iyice umutlandı.

AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç'ın 3 dönem kuralı dışında bazı isimlerinde aday gösterilmeyeceğini açıklamasının ardından rekabet kızıştı.

İşte 16 ilçe belediyesi için kulislerde konuşulanlar...

3 DÖNEM KURALI

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk ve Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman 3 dönem kuralı gereği değişiklik olmazsa partilerinden aday adayı olamayacak.

ADAPAZARI-ERENLER

Adapazarı ve Erenler için sayısız isim nabız yoklarken, bu iki ilçede aday adayı sayısının 2014 verileri ve şuan ki durum göz önüne alınarak 20'ye ulaşması bekleniyor.

HENDEK-AKYAZI-KARAPÜRÇEK

Ali İnci'nin istifası sonrasında göreve gelen Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü ve Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan partisinden aday olmak istiyor. Bir dönem daha isteyen bu iki başkanın ilçe başkanlarıyla aralarının bozuk olduğu iddiaları gündemden düşmüyor. Teşkilatla araları bozuk olduğu söylenen bu iki isimle ilgili henüz net bir fikir oluşmadığı söyleniyor . Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım konusunda da AK Parti değişim sinyalleri veriyor.

KARASU-KOCAALİ-KAYNARCA

Kuzey'de ise Karasu sıkıntısı devam ediyor. Davalarla başı dertte olan ve hakkında soruşturma izni verilen Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu bu gelişmelerin yanı sıra ilçe teşkilatıyla sorunlu. Partisinin meclis üyelerinin bile kendisine muhalefet ettiği İspiroğlu'nu adaylık sürecinde çok zor günler bekliyor. Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar ve Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel hakkında ise henüz oluşmuş olumlu-olumsuz bir kanaat yok.

FERİZLİ-SÖĞÜTLÜ

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, iddialara göre artık aday olmak istemiyor. Burada da bu iddia doğruysa çok büyük bir çekişme kısa zamanda kendini gösterecek gibi duruyor. Söğütlü'de ise Hüseyin Genç hakkında belirsizlik olduğu söyleniyor.

SAPANCA-PAMUKOVA

Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, il dönemini geride bırakmaya hazırlanıyor. Bu dönemi çıraklık dönemi olarak anlatan Yılmazer, bir dönem daha görev bekliyor.  Yılmazer gibi Cevat Keser'de görev bekleyen isimler arasında yer alıyor.

ARİFİYE

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu yeniden aday olmak istiyor. Ancak bu ilçede aday sayısının bir hayli fazla olduğu gelen bilgiler arasında. Arifiye ile ilgili bazı sıkıntılar olduğu söyleniyor. Bölgede faaliyet gösteren iş dünyasının önde gelen isimleri ve bürokratlar ilçenin sorunlarının çözülmemesi konusunda sık sık şikayetler yapması Karakullukçu'nun işinin kolay olmadığını gösteriyor.

GEYVE

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya'nın il merkezinde adaylık istediği söyleniyor. Kaya'nın gönlünde ne var bilinmez ama merkezde bir belediye aday adayı olması durumunda Geyve'de adaylık bekleyen çok ismin olduğu söyleniyor.

SERDİVAN

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın göreve devam etmek istediği biliniyor. Alemdar'ın aday adayı olması durumunda bir çok isim kendisine rakip olmayı istemiyor.
ETİKET :  Pamukova Ak Partili Belediye Başkanlarından kim gider kim kalır

Tümü