-- Adversting 9 --

siber güvenlik

AKM önünde İsrail'i protesto ettiler

Adapazarı şehir merkezinde aralarında Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser, Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Akın, Ak Parti, CHP, MHP İl Başkanları STK'lar, ve çok sayıda vatandaş İsrail askerlerinin Gazze'de 59 Filistinliyi şehit etmesine ateş püskürdü

02:24:19 | 2018-05-16

Adapazarı şehir merkezinde bugün ABD büyükelçiliğinin taşınması ve Gazze sınırında düzenlenen gösterilerde İsrail'in gerçekleştirdiği 59 Filistinli'nin şehit olduğu ve 2 bin 770 Filisinlinin de yaralandığı katliama tepkiler yükseldi. 

Şehirdeki tüm STK'lar, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş şehir merkezindeki Atatürk Bulvarı'ndaki Adapazarı Kültür Merkezi(AKM)'nin önünde toplandı.

Gerçekleştirilen protestoya Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Ak Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, CHP Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır, Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser, Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Akın, ilçe belediye başkanları, milletvekili aday adayları, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ellerinde Filistin bayrağı getirip sallayan vatandaşlar tekbirler getirerek 'Kahrolsun İsrail' ve 'Kudüs yalnız değildir' şeklinde sloganlar atarak İsrail'in katliamını lanetledi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İsrail'i ve destekçilerini lanetlemeye devam edeceklerini belirterek, "İsrail Devleti 60'ın üzerinde Filistin'de Müslüman kardeşlerimizi çoluk çocuk demeden kadın ihtiyar genç demeden dünyanın gözü önünde katletti. Bu lanetlenmiş İsrail Devleti'nin yapmış olduğu bu terör saldırısı bugün Türkiye'nin her tarafında olduğu gibi Sakarya'mızda da siyasi partilerimizin temsilcileri tüm sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, sendikalar, basın mensupları ve diğer kuruluşlar katliamı lanetlemek üzere burada toplandık.  Yapmış oldukları Amerika Birleşik Devletleri de arkalarına alarak yapmış oldukları bu katliamı lanetlemek üzere bir araya geldik. Tüm Sakaryalı siyasiler, sendikalar ve tüm Sakarya halkı adına başkanım bildiriyi okuyacaktır. Lanetlenmiş milleti, bunların destekçileri ve mensuplarını bir kez daha lanetleyeceğiz." dedi.

Ak Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç topluluk adına okuduğu bildiride, İsrail'in Müslümanların kanını dökmeyi kan içinde boğularak ödeyeceğini ifade ederek şöyle dedi: "ABD'nin girişimiyle Birleşmiş Milletler Kararlarını ve uluslarararası hukuku açıkça hiçe saydığını göstermiş, bölgedeki itilafın çözümünde bir arabulucu değil açıkca bir taraf olduğunu ilan etmiştir. Kudüs'ü gerek Birleşmiş Milletler Kararıyla gerekse uluslararası anlaşmalarda garanti altına almış, statüsünü değiştirecek her türlü adımdan şiddetle kaçınılması şarttır. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu ve İslam İşbirliği Teşkilatı'nın Kudüs konusundaki son kararları ortadayken ABD'nin hayata geçirdiği bu sorumsuz ve hukuksuz girişim ortadoğuda kanı ve gözyaşını arttırmaktan kaosu derinleştirmekten başka bir şeye hizmet etmeyecektir. Çok güçlü, uluslararası meşruiyeti olan bunca karara rağmen hakları ihlal edilen Filistin'li kardeşlerimizin onurlu davalarını savunurken İsrail'in eli kanlı katilleri tarafından şehit edilişini içimiz kan ağlayarak takip ettik. ABD ve İsrail'in coğrafyamızın gözbebeği barışın şehri olan Kudüs'ü kana bulamasını uluslararası hukuku vahşice çiğnemesini en güçlü şekilde lanetliyoruz. İsrail'e böyle devam etmesi halinde elinde sonunda akıttığı masum kanlarında boğulacağını bir kez daha hatırlatıyoruz. Vicdanın böyle çiğnenmesi hiç kimsenin kendisini güvende hissetmediği bir dünyaya doğru gidildiğinin ifadesidir. Kudüs'te bu dengenin bozulması çok daha büyük sorunları tetikleme potansiyeline sahiptir. Bu tehlikenin bilincinde olduğunu düşündüğümüz uluslararası arenayı ve Birleşmiş Milletleri zaman kaybetmeksizin bir kez daha harekete geçmeye çağırıyoruz. Binlerce Filistin'linin kanının dökülmesinden İsrail kadar ABD'de sorumludur. Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisi, insanlığın kadim silüeti bağımsız Filistin kendinin başkentidir."

Ellerinde Filistin bayrakları sallayan yaklaşık 300 kişi, basın bildirisinin okunmasının ardından tekbirler tekbirler getirip sloganlar atmaya devam etti.

siber güvenlikETİKET :  Pamukova AKM önünde İsraili protesto ettiler

Tümü