-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Akşener Hendek'ten seslendi: FETÖ'cüysem gel tutukla!

Hendek'te iftara katılan İyi Parti Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşaner, " Hendek'in yarısı benim akrabam olur " dedi ve FETÖ ile ilgili bu çağrıyı yaptı..

00:17:23 | 2018-06-05

İyi Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Hendek'te ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen iftara katıldı. Bir düğün salonunda düzenlenen iftara katılan Akşener'i İl Başkanı Selçuk Kılıçarslan, Milletvekili Adayları Ümit Dikbayır ve Aydoğan Arslan ile çok sayıda partili katıldı.Salona girişi yaptığında büyük bir coşku ile karşılanan Akşener, oruçların açılmasının ardından kürsüye çıktı. Selamlama konuşması yapan Akşener, yoğun programına rağmen kendini bu davete katılmak zorunda olduğunu hissettiğini söyledi.

Akşener, "Benim halam buraya, Hendek'e gelin geldi. Hendek'in yarısı benim akrabam olur. Burası benim memleketim gibi" dedi. Konuşmaları esnasında, "Dik dur eğilme Hendek seninle" sloganları atılırken, "Cumhurbaşkanı Meral Akşener" sloganları da atıldı.

Akşener bir süre bunları dinledi ve, "Benim yanımda, sağımda, solumda, arkamda sizler varsınız. Eğilir gibi olsamda siz beni kaldırıyorsunuz" dedi.İktidarı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştiren Meral Akşener, "Ben Cumhurbaşkanı olacağım" dedi. 

Akşener, "Dün Başbakan çıktı aman bir kızmış, bir kızmış. TİKA'yı kapatıyormuşuz FETÖ karar vermiş, bana biri demiş ben de TİKA'yı kapatacağım demişim. Benim neden kızdığımı biliyor ama, neyse orayı hafif geçelim. Bugün Başbakan'a dedim ki bir yalan konuşuyorsunuz, iki iftira atıyorsunuz öyle bir durum yok ama bunların iftira atmak karakteri oldu artık. Gaziantep'e gittim ben biliyorsunuz, belediye kamyonları yolu kapattı. Şimdi bakanlığından da tanıdığım bir ufak tefek hanımefendi var biliyorsunuz belediye başkanı. Büyük bir hızla beni mahkemeye vermeye karar vermiş, neden biliyor musunuz? Yazıklar olsun dediğim için. Yahu bunların gözü paraya doymuyor kardeşim zaten zenginsin zaten yoldunuz ortalığı gerek yok. Bana tazminat davası açıp benden para alan hiç kimse olmadı. Bu arada FETÖ'cü iması yapmış hanımefendi. Bu arada sayın Binali Yıldırım'ın İzmir'deki bir videosu var aman Allah'ım izleyin. Bunların çatladığı nokta şu, görüşme kaydı yok, fotoğraf yok, telefon yok, ahbaplık yok, dolayısıyla ne deseler boş çıkıyor, şimdi gittiğim her yerde tekrarladım, iki buçuk senedir bana FETÖ'cü iması, iftirası yapılıyor. Artık benim burama geldi dedim ki, bu tür bana göre iftira iddia sahipleri bunu ispatlamak zorunda. Bunu ispatlamayan şerefsizdir, namussuzdur, alçaktır. Tam iki buçuk senedir kereste gibi adamlar şerefsiz şerefsiz geziyor. Sen Başbakansın, bostan korkuluğu musun madem ben FETÖ'cüyüm gel tutukla. Kim kripto FETÖ'cü kim eskinin kallavi FETÖ'cüsü bana çemkiriyor. Kim çemkiriyorsa bilin ki ağır kallavi FETÖ'cüdür." dedi.


Akşener, kendisinin TİKA'yı kapatacağı iddialarını yalanlayarak şöyle dedi: "Bunlar her bir şeyi başaramıyorlar. LGS sınavlarını bugün öğreniyoruz ki rezalet. Gencecik çocukların hayalleriyle oynuyorlar. Eğitimin içine tükürdüler, Allah bütün bunları bize tekrar düzeltmeyi nasip edecek. Cumhurbaşkanı Meral diye bağırıyorsunuz, adam kime çatacağını şaşırdı, benim üzerime kimi salacağını şaşırdı. Bir gün Süleyman Soylu bağırıroy, nöbetçi, öbür gün bir tane tuhaf adam var, ismini unutuyorum Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi kurla murla işimiz olmadığını iddia eden bir Ekonomi Bakanımız var, ben de bunu böyle söylediğim için adamcağız bana çok kızdı her bir konuda afkuruyor. Bazen nöbetçi Süleyman Soylu, ama en son terfi aldı, bu iki gündür Başbakan iftira ve yalan konuşuyor. TİKA'yı kapatacağımızı söylüyorlar, ben TİKA'yı kapatacağımı söylemedim ki 4 milyar dolar para harcıyorsunuz yılda, ben ne olduğunu, ne yaptığınızı kimin cebine gittiğini araştıracağım dedim. TİKA yerinde duruyor. Çok kızdılar 4 milyar dolar nereye gitti deyince çok kızdılar."

16 Haziran'da Sakarya'ya mitinge geleceğini anımsatan Akşener, "Meydanda bir kez daha Sakarya ile kucaklaşacağız. Sakarya iyi bir mesaj verecek" diye konuştu.

Akşener konuşmasının ardından partililerle fotoğraf çekilerek Sakarya'dan ayrıldı.

</a
ETİKET :  Pamukova Akşener Hendekten seslendi: FETÖcüysem gel tutukla

Tümü