-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Ali İnci aday " Adapazarı adayı " iddialarına cevap verdi..

Kulislerde yeniden AK Parti'nin Belediye Başkan adayı olacağı konuşulan Ali İnci, kendisinin böyle bir talebi olmadığını ve bu dönem siyaseti düşünmediğini, listelerin asparagas olduğunu söyledi

20:37:49 | 2019-01-08

AK Parti Sakarya 25. dönem Milletvekili ve Hendek eski Belediye Başkanı Ali İnci, adının yeniden belediye başkan adaylığı için geçtiği iddiaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Adayorum Editörünekonuşan İnci, "Bu dönem Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için bizde aday adayı olmuştuk. Ancak partimiz Ekrem Yüce Bey'i aday gösterdi. Ben de bu adaylığın ardından kendisine destek olacağımı hemen o gün ifade etmiş, isabetli karardan dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza da teşekkürlerimi iletmiştim.Bu süreçte Ekrem Yüce'nin yanındayız. Ancak bunun haricinde bir belediye başkanlığı talebimiz kesinlikle yoktur" dedi.

İnci ayrıca şunları kaydetti: "Birçok ilçede benim için belediye başkanlığına aday gösterileceğim konuşuluyor. Hendek, Akyazı, Adapazarı gibi. Hatta geçenlerde Pamukova'ya gittiğimizde bile vatandaşın bu yönde bir talebi vardı. Ben dediğim gibi bu dönem düşünmüyorum.Ortaya çıkan o belediye başkan adayları listeleri asparagastır. Birilerinin hazırladığı listelerdir. AK Parti Genel Merkezinden resmi açıklama gününe kadar sızıntı asla olmaz. Kimse elindeki bir listeyi Genel Merkezden sızdı diyemez çünkü AK Parti böyle sızma listelerin olduğu bir parti değildir."

"Partiniz görev verirse bunu seve seve üstlenir misiniz" sorusunu da cevaplandıran İnci, "Elbette üstlenirim ancak AK Parti teşkilat yapısı son derece kurumsal bir partidir. AK Parti, görev istemeyen birine ısrarla görev tevdi etmez" diye konuştu.

Bu dönem Sivil Toplum Kuruluşları nezninde önemli faaliyetlerde bulunduğunu ve bunu önemsediğini dile getiren İnci, "Şu anda birçok Sivil Toplum Kuruluşunda görevalıyorum.

Bu dönem siyaset düşünmememin en önemli nedeni bu görevlerimdir. Mesela 15 Temmuz Milli İrade Derneği olarak 28 Şubat'ta güzel bir program düzenleyeceğiz. Hendek Rasimpaşa Camiindeki dernek başkanlığım devam ediyor. Burada Türkiye'ye örnek bir ibadethane kazandırmak niyetindeyiz.

Bayraktepe Derneğimiz de de çok önemli çalışmalar yapıyoruz. Burada hafızlar yetiştiriyor, ilmi faaliyetlerde bulunuyoruz. Ayrıca Güreş İhtisas kulübümüzle ilgili sürecimiz var. Bunların hepsi benim için çok önemli. Buradaki hizmetleri birilerini yapması gerek ve ben bu dönemimi bu hizmetlerle geçirmek istediğim için siyaset düşünmüyorum" dedi.
ETİKET :  Pamukova Ali İnci aday Adapazarı adayı iddialarına cevap verdi

Tümü