-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçeğini aratmayan tatbikat..

Sakarya Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığınca Pamukova Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci ile öğretmenlerine yaptırılan deprem, yangın söndürme ve tahliye tatbikatı gerçeğini artmadı..

01:04:46 | 2018-03-14

Pamukova Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğretmen ve Öğrencilerine Deprem Haftası kapsamında Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı personelince gerçekleştirilen tatbikatta  Deprem ve Yangın söndürme hakkında bilgiler verildi.

İtfaiye ekipleri tarafından yangın söndürme ve yangın tüpü kullanımı konusunda bilgi verildikten sonra öğretmenler-idareciler ve öğrenciler ellerine aldıkları yangın söndürme tüpleri ile yangına müdahale etti.

Verilen bilgiler sonrası öğrencilere deprem esnasın da ilk olarak bulundukları sınıflarda sonra ise okul koridoru ve okuldan ayrılma teknikleri öğretildi. Yapılan tatbikatta öğretmenler eşliğinde düzenli bir şekilde öğrenciler okuldan çıkarılarak okul bahçesine indirildi. 

Daha sonra okul binasında mahsur kalan öğrencilerin güvenli bir şekilde kurtarıması yaralılara müdahale şekli tatbiki olarak gösterildi.

Kurtarma tatbikatında bizzat okul idareci ve öğretmenlerin yer alması dikkat çekerken, yapılan tatbikat gerçeği aratmadı.

Okul müdürü Yılmaz Arslan Sakarya’nın deprem bölgesinde olan bir şehir olduğunu hatırlatarak “  17 Ağustos 99 büyük depremi   unutmamalıyız unutursak yaşanılan o acılarla  Allah korusun yine  yüz yüze kalırız. Bu sebeple genç kuşaklarımızı afetlere karşı bilinçlendirmek, tatbikatlarını yaptırmak, alınması gereken tedbirleri almak hepimizin boynunun borcudur “ dedi. (Haber: Levent Tüysüz)

İŞTE O ANLAR:
ETİKET :  Pamukova Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçeğini aratmayan tatbikat

Tümü