-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Aniden bastıran sağanak yağış sele neden oldu..!

Pamukova da dün iftar öncesi akşam saatlerinde bir anda bastıran sağanak yağış, 15 dakikada sokakları göle çevirmeye yetti. Bazı evleri su bastı, alt yapı kuvvetli yağışa dayanamadı..

03:39:15 | 2018-05-20

Pamukova İlçesinde dün akşam iftar öncesi bir anda bastıran yağmur  nedeni ile sokak ve caddeler sular altında kaldı. Sağanak yağış gündüzü geceye çevirirken, bazı evleri su bastı, alt yapı çoğu yerde SOS verdi.

Araçlar cadde ve sokaklarda ilerlemekte güçlük çekerken bazı vatandaşlar  sağanak yağmura sokakta yakalanıp  sırık sıklam oldular.

15 dakikada sokakları ve caddeleri göle çeviren sağanak yağmur, kısa süreli dolu yağmasına neden oldu.

Evlerini su basan bazı vatandaşlar isyan ettiler. Alt yapı yeterli gelmeyince bazı evlerin kanalizasyonlarından gelen sular, evlerde su baskınlarına neden oldu.

Kum torbaları ile evlerinin önüne barikat kuran vatandaşlar, her sağanak yağışta aynı sorunu yaşadıklarını ifade ederek “Her zaman su baskınları oluyor. Evlerimize su doluyor. Halılarımız, eşyalarımız zarar görüyor. Bu işi çözüme kavuştursunlar. Evlerimize su girmesin, diye kum torbaları ile kapattık ” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Meteoroloji’den edinilen bilgiye göre, aniden bastıran sağanak yağmur nedeniyle 15 dakika gibi kısa bir sürede metrekareye 25 kilogram yağmur düştüğü öğrenildi. (Haber: Levent Tüysüz)
ETİKET :  Pamukova Aniden bastıran sağanak yağış korkuttu

Tümü