-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Ateşböceği TIR'ı Pamukova da öğrencileri bekliyor..

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı' Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi' gezici TIR’ı 3 ay boyunca Pamukova da İlkokul öğrencilerine eğitim desteği verecek…

20:18:04 | 2019-04-04

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) tarafından eğitime destek olmak amacı ile geliştirilen 'Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi' gezici TIR’ı Pamukova  da 3 ay süreyle İlkokul öğrencilerine eğitim desteği verecek.

Pamukova Elbirlik İlkokulu bahçesine kurulan TEGV Ateş Böceği Öğrenim Birimi TIR’ının açılışına Pamukova Kaymakamı Recai Karal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Demir, İlçe Emniyet Müdürü Bülent Aral,Elbirlik İlkokul Müdürü Mahmut Sami Tuncal, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Ateş Böceği Öğrenim Birimi TIR’ının açılış kurdelesini Kaymakam Karal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Demir ve İlçe Emniyet Müdürü Bülent Aral birlikte kestiler.

Kaymakam Karal, TEGV Ateş Böceği Öğrenim Birimi TIR’ının Ülkemizde hayır severler tarafından finanse edildiği ifade ederek, “ Ateş Böceği Öğrenim Birimi 3 ay boyunca İlçemizin tümündeki öğrencilerimize hizmet verecek. Öğrencilerimize destek olan TEGV’e ve destekleyen tüm hayırseverlere teşekkür ederiz “ dedi.

TGEV Saha Müdürü Bülent Belin, Çağdaş, evrensel değerler ve Cumhuriyetin temel ilkelerine  sahip donanımlı eğitim değerine sahip kitlelere katkı sunmaya çalıştıklarını ifade ederek,  “ 32 farklı ilde 48 sabit noktamız var.  Bir örneğini de burada gördüğünüz gibi 24 mobil aracımız var. 160 bin öğrencimize ulaştık. 8 bin gönüllü eğitmen ile hizmet veriyoruz “ dedi

TIR'da yer alan bilgisayarlar  da kodlama eğitimi ve etkinlik alanında öğrenciler, gönüllü eğitmenler eşliğinde eğitici oyunlar oynayarak, çevre, hijyen, sağlık, fen ve matematik gibi konularda eğitimler alacak.

Üç ay boyunca Pamukova Elbirlik İlkokulu bahçesinde hizmet verecek olan Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi TIR'ı ile eğlenceli bir üç ay geçirecek olan çocuklar, çeşitli oyunlar ile eğlenirken bir yanda da eğitim alma fırsatı yakalayacak.
ETİKET :  Pamukova Ateşböceği TIRı Pamukova da öğrencileri bekliyor

Tümü