-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Ayva ayva olalı böyle hürmet görmedi..!

Sakarya’nın iki şirin ilçesi Pamukova ve Geyve Belediye Başkanları bakın İlçelerinde yapılan ayva festivallerinde yaptıkları konuşmalarda bir birlerine ne mesaj gönderdiler? İşte iki başkanın ilgi çeken konuşmaları..

03:06:59 | 2017-10-03
siber güvenlik

Güney Sakarya’nın iki şirin İlçesinde bir hafta ara ile yapılan Ayva Festivalinde, iki İlçenin belediye başkanlarının festivalde yaptıkları konuşmalar dikkat çekti.

Keser, “Ayvanın anavatanı merkezi Pamukova dır..”

Bir hafta önce Pamukova da yapılan “ Eko Pazar Doğal Ürünler ve Ayva Festivali “ nde konuşan Belediye Başkanı Cevat Keser, Ayvanın anavatanının da başkentinin de Pamukova olduğunu söyleyerek, “ Bzi siyasiler atmayı severiz. Birilerinin dediği gibi 75 bin ton 100 bin ton değil bazıları atıp tutuyor. Ayvanın anavatanı Pamukova’dır. İstediği kadar uğraş istediği kadar bağır, istediği kadar çatla patla,kıskan. Ben demiyorum bunu Anakaradaki Ziraat Odaları birliği söylüyor. Sakarya’daki Ziraat Odaları söylüyor ve Pamukova’daki İlçe Tarım Müdürlüğü söylüyor benim dememle olmaz. Onların elinde resmi rakamlar var. Onun için siz resmi rakamların verdiği sonuçlara bakın. Ayvanın anavatanı merkezi başkenti Pamukova dır. Doğrumu doğru tamam o kadar bitmiştir “dedi.

Kaya, “Ayvanın başkenti güzide Geyve’mizdir.. “

Bir hafta sonra Geyve İlçesinde yapılan Ayva Festivalinde konuşan Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, ayvanın başkentinin Geyve olduğunu ifade ederek “ Türkiye de ve dünyada en güzel kaliteli ayvanın çıktığı coğrafya ve Başkenti de kıymetli, güzide Geyve’mizdir. Ayva İlçemizin en büyük geçim kaynaklarından bir tanesi hatta en büyüğü. Resmi rakamlarla elimizde yıllık 65 bin ton kapasiteli ayva ürünümüz var. Sadece Geyve mi? Hayır değil. Pamukova’mızda da  ayvamız yetişiyor. Zaten bizim iddiamız başka yerde ayva yetişmiyor değil, Ayva’nın başkenti Geyve diyoruz. Pamukova’daki çiftçimizde bizim çiftçimiz, Taraklıdaki çiftçimizde bizim çiftçimiz. Yaptığımız bu çalışmalarla hem Taraklıdaki çiftçilerimize, hem Pamukova’daki çiftçi kardeşlerimize, hem de Geyve’deki çiftçi kardeşlerimize ciddi anlamda katkı sağlamak istiyoruz. Ayvanın patentini aldık şimdide Kasım ayında coğrafi işaretini alacağız. Türkiye de coğrafi işaretli 208 ürün var inşallah 209’uncu da Geyve ayvası olacak “ dedi.

Ayva ayva olalı böyle hürmet görmedi..!

Pamukova ve Geyve de yapılan Ayva Festivalinde yaşanan tatlı rekabet ve başkanların karşılıklı iddiaları bölgedeki ayva üreticilerine yaracağı değerlendirilirken, iki ilçe arasındaki ayva rekabeti  “ Ayva ayva olalı böyle hürmet görmedi “ dedirtiyor.

İŞTE İKİ BAŞKANIN AYVA KAPIŞMASI..!

siber güvenlikETİKET :   Pamukova Ayva ayva olalı böyle hürmet görmedi Cevat Keser Murat Kaya

Tümü