-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Bakan açıkladı;'Turgutlu Göleti'nin yüzde 30'u tamamlandı..'

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Sakarya'nın Pamukova ilçesinde yapımı devam eden Pamukova Turgutlu Göleti'nde yüzde 30 fiziki gerçekleşme sağlandığını bildirdi.

00:26:10 | 2018-05-17

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Sakarya'da inşa edilen Pamukova Turgutlu Göleti'nde çalışmaların hızla devam ettiği belirtildi. 

Projenin hizmete açılmasıyla 980 dekar zirai arazinin suya kavuşturulmasının hedeflendiği aktarılan açıklamada, temelden 27 metre yükseklikte inşa edilen gölette şu ana kadar yüzde 30 fiziki gerçekleşme sağlandığı kaydedildi.

Proje inşaatında bugüne kadar derivasyon ve batardo imalatları tamamlanırken dolu savak ve gövde sıyırma kazılarına devam edildiği bildirilen açıklamada, tesisin hizmete alınmasıyla 980 dekar zirai araziye su temin edilerek ülke ekonomisine yıllık 1 milyon 37 bin lira katkı sağlanacağına yer verildi.

Tesisle elektrik üretimi de yapılacak

Açıklamada görüşlerine yer verilen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bakanlık olarak Sakarya'da büyük bir gayretle çalıştıklarını belirterek, "Pamukova Turgutlu Göleti'nde şu ana kadar yüzde 30 fiziki gerçekleşme sağladık. 6 milyon 547 bin liraya mal edeceğimiz bu tesisi yıl sonuna kadar hizmete açmayı hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.

siber güvenlikETİKET :  Pamukova Bakan açıkladı Turgutlu Göletinin yüzde 30 u tamamlandı

Tümü