-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Bakan geliyor, açılış var diye hayvanlarını alıp dolandırmışlar..

Pamukova'da 'Bakan açılışa gelecek, mevlit için hayvan keseceğiz' diyerek köylerden parasını sonra vermek üzere küçükbaş hayvan toplayan iki kişi Jandarmanın operasyonu ile yakalandı..

16:00:46 | 2018-01-03

Pamukova'ya bağlı Cihadiye, Fevziye ve Karapınar Mahallelerine çeşitli tarihlerde lüks araçlarla gelen iki kişi kendilerini iş adamı olarak tanıttı. Söz konusu kişiler "Bakan geliyor, açılış yapacağız. Mevlit için hayvan keseceğiz" diyerek vatandaşlardan çok sayıda küçükbaş hayvan aldı.

 Hayvanların parasını Pazartesi günü vereceklerini söyleyen kişiler vatandaşlara bir de kullanılmayan bir telefon numarası verdikten sonra ortadan kayboldu. 

Vatandaşların şikayeti üzerine geniş çaplı inceleme başlatan Pamukova İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Uğur Kurtuluş ve İsmail Serbest isimli iki kişinin kiralık araçlarla ilçeye geldiklerini belirledi. 

İki şahıs Adapazarı Çevreyolundaki bir tesiste yine kiralık olan lüks otomobille yakalandı. Pamukova İlçe Jandarma Komutanlığı'ndaki sorguları tamamlanan iki şahıs daha sonra Cumhuriyet Savcılığına sevk edildi. (Pamukova-Skarya-DHA)

ADLİYEYE BÖYLE SEVK EDİLDİLER:

siber güvenlikETİKET :  Pamukova Bakan geliyor açılış var diye dolandırmışlar

Tümü