-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Belediyelerde ödemeler durduruldu..

31 Mart seçimleri sonrasında Pamukova dahil ilk kez göreve gelen belediye başkanları belediyedeki tüm alım satım işlerini durdurdu.

21:43:58 | 2019-04-09

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde ilk kez belediye başkanı olan belediyelerde yoğun bir 'Mesai' var..Bu mesainin başında da hesaplar bulunuyor

 medyabar.com editörünün aldığı bilgilere göre belediye başkanları değişen  Büyükşehir, Adapazarı, Erenler, Pamukova, Hendek, Ferizli, Söğütlü, Akyazı,Sapanca ve Taraklı Belediye Başkanları mazbatalarını alıp göreve başladıkları ilk gün ödemeleri durdurdu. Bu kapsamda belediyelerden ödeme yapılmıyor.

Bununla birlikte belediyenin özellikle dışarıdan hizmet alma yöntemiyle yapılan ihaleler kapsamında yapılan araç kiralamaları personel alımları da durduruldu. Özellikle son 3 ay içerisinde 'seçim vaadi' olarak belediyelere bağlı şirketler üzerinden alınan çok sayıda personelin ise durumları inceleniyor. Seçim vaadi olarak alınan işçilerin işten çıkartılmaları gündeme geldi ve bazı belediyelerde son üç ay içerisinde iş başı yaptırılan işçilere çıkış tebliğatlarının yapıldığı öğrenildi.
ETİKET :  Pamukova Belediyelerde ödemeler durduruldu

Tümü