-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Bu proje ile geleceğin duyarlı sürücüleri yetişiyor..

Pamukova da 2017 Trafik Dedektifleri Projesi kapsamında yaz okullarında Halk Eğitim bünyesindeki kurslarda geçtiğimiz hafta 154 öğrenciye eğitim verilerek geleceğin sürücüleri yetiştiriliyor..

00:59:07 | 2017-08-06

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığınca 4 yıldır sürdürülen ve bugüne kadar yaklaşık 3 milyon öğrenciye ulaşılan 'Trafik Dedektifleri Projesi' kapsamında Pamukova da da çalışmalar devam ediyor. Proje kapsamında geçtiğimiz hafta Halk Eğitim Merkezi Bünyesindeki düzenlenen kurslarda geçtiğimiz hafta öğrenciye, Pamukova İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Trafik Tescil  Denetleme Büro Amirliğince “ Trafik Güvenliği “ eğitimi verildi.

Pamukova İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Trafik Tescil  Denetleme Büro Amirliğince verilen 'Trafik Dedektifleri' eğitiminde, öğrencilere trafik kurallarının günlük hayatta nasıl etkin kullanılabileceği konusunda bilgi verildi. İnteraktif eğitimle öğrencilerin örnek olaylarda rol almaları sağlandı. Proje için hazırlanan filmler ve eğitim dokümanları katılımcılarla paylaşıldı.

İkizler Spor Kulübü öğrencilerine de verilen Trafik Dedektifleri Projesi kapsamında verilen eğitim dolayısı ile İkizler Spor Kulübü kurucuları Nebi ve Naci İhtiyar Pamukova İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Trafik Tescil  Denetleme Büro Amirliği personeline teşekkür ettiler.

Türkiye'nin en önemli sorunları arasında yer alan trafik kazalarını önlemek ve daha bilinçli nesiller yetiştirmek amacıyla Aile ve  Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Polis Eşleri Kaynaşma Yardımlaşma Derneği (PEKAY) ve OPET ortaklığında yürütülen 'Trafik Dedektifleri Projesi' geleceğin sürücü adaylarını, trafik kurallarını tam anlamıyla bilen ve bu konuda sorumluluk alan bireylere dönüştürmeyi hedeflediği belirtildi.  Bugüne kadar 3-17 yaş arasındaki 3 milyona yakın çocuk ve genç ile dolaylı olarak ailelerine trafik bilinci aşılayan projede, eğitimlere katılan çocuk ve gençlere 'Trafik Dedektifi' unvanı verilerek, trafik konusunda bilinçli bir davranış modeli geliştirmeleri sağlanıyor. Projenin devreye alındığı 2013-2015 yılları arasındaki kaza istatistiklere bakıldığında, ölümlü kazalarda çocuk ölüm oranının yüzde 3.7 azaldığını gösterdiği kaydedildi.

siber güvenlikETİKET :  Pamukova Bu proje ile geleceğin duyarlı sürücüleri yetişiyor

Tümü