-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Büyükşehirin ilk meclis toplantısı yapıldı..

31 Mart seçimlerinin ardından yeni dönemin ilk Büyükşehir Meclisi, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'nin başkanlığında gerçekleşti. Pamukova dan iki isim komisyonlara seçildi..

20:15:20 | 2019-04-10

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. 14 gündemin görüşüldüğü meclisin başkanlığını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 2019-2024 yıllarını kapsayan yeni dönemin Sakarya için hayırlı olmasını temenni ederek, tüm meclis üyelerine başarılar diledi.

Başkan Ekrem Yüce, "Misyonumuz; Sakarya'nın tarım, sanayi ve turizm alanında kalkınmasına, istihdamın ve gelir düzeyinin artmasına, yaşam standardının yükselmesine, şehrin ruhu olan mimari yapının yatay olarak geliştirilmesine, verimliliğin arttırılmasına, bilgi evlerinin oluşturulup yaygınlaştırılmasına, üniversite işbirliğiyle pratikte uygulama alanlarının çoğaltılmasına, sportif faaliyetleri çeşitlendirip sporda kendinden bahsettirmesine, bölgeler ve şehirler arasındaki sosyal, kültürel, ekonomik ve gelişmişlik düzeyi farklılıklarının giderilmesine, yerel ve ortak nitelikli taleplerin karşılanmasına, insana değer veren, çevreye uyumlu kaliteli ve çözüm odaklı hizmetlerin üretilmesine, halkın gündelik yaşamının kolaylaştırılmasına, bölgenin kültürel zenginliğinin korunmasına, turizm merkezlerinde doğaya saygılı sosyal yaşam alanlarının oluşturulmasına ve ekonomik büyüklüğün artmasına katkı sağlanması hedeflenmiştir" dedi.

Marka kent Sakarya

Yeni dönem vizyonuna ilişkin bilgiler paylaşan Başkan Yüce, "Rahat ve kolay ulaşım sistemlerine sahip, afetlere karşı hazırlıklı, kültürel zenginliğinden güç alan, engelli ve muhtaçları toplumla bütünleşmiş, çağdaş yönetim sistemlerini kullanan, temiz ve doğa çevre içinde özgün nitelikleri öne çıkan; marka bir kent olmaktır" diye konuştu.

14 maddelik gündem

Başkan Ekrem Yüce'nin konuşmasının ardından gündem görüşmelerine geçildi. İlk 9 madde içerisinde Meclis Başkanvekilleri, Katip Üyeler, Belediye Encümeni, Büyükşehir Belediyesi Meclis Komisyon Üyeleri, birlik üyeleri ve OSB'lerin Müteşebbis Heyeti'nde Büyükşehir Belediyesi'ni temsil edecek isimler belirlendi. 11 ve 12. maddeler oy birliğiyle kabul edilirken; 13. madde Hukuk, Plan ve Bütçe ile Tarım Komisyonu'na havale edildi. 14. madddede yer alan 2018 Yılı Faaliyet Raporu, meclis üyeleri tarafından kabul edildi. Meclisin her ayın ikinci pazartesi günü yapılmasına da oy birliğiyle karar verildi.

Komisyon üyeliği seçimlerinde Pamukova Ak Parti İl Belediye Meclis üyesi Murat Özdemir Hukuk Komisyonu üyesi olurken, Ak Parti İl Belediye Meclis Üyesi Tacettin Efe Tarım Komisyon üyesi oldu.

Meclis 1. Başkanvekili: Fevzi Kılıç

Meclis 2. Başkanvekili: Bilal Soykan

Meclis Divan Katibi

1 – Soner Yıldız (Asil)

2 – Halim Kılkış (Asil)

1 – Yakup Ayar (Yedek)

2 – İsmet Yavuzyiğit (Yedek)

Encümen Üyeleri:

1 – Recep Eroğlu

2 – Fahri Arkan

3 – Metin Atalay

4 – Necdet Tömekçe

5 – Recep Boğaz

 

İmar ve Bayındırlık Komisyonu

Hüseyin Emanet

Adem Çalışkan

Mustafa Karahasan

Ömer Susran Hunca

Meryem Sağlam

Ravda Keçeoğlu Yolcu

Fatih Şentürk

Plan ve Bütçe Komisyonu

Aysun Gözyuman

Cemil Kocacık

Seçkin Akcan

Hasan Çetinkaya

Sefer Çoruhlu

Cüneyt Şensoy

Ahmet Hacıeyüpoğlu

Hukuk Komisyonu

Ravda Keçeoğlu Yolcu

Mustafa Yıldız

Rıdvan Elturan

Serkan Cerrahoğlu

Lütfü Tansı

Murat Özdemir

Ahmet Hacıeyüpoğlu

Ulaşım Komisyonu

Adem Sefa

Azmi Çelebi

Muhammed Çakırbaş

Zeki Kanbur

Mehmet Akkaş

Özgür Özmen

Yaşar Aygüneş

Çevre ve Sağlık Komisyonu

İsmet Yavuzyiğit

Hüseyin Haldızoğlu

Uğur Kılıçoğlu

Halim Kılkış

Recep Yeşil

Necmettin Alper

Ercüment Berber

Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu

Emre Yılmaz

Özgür Özmen

Mehmet Yılmaz

Rahmi Şengül

Sefer Çoruhlu

Lokman İçöz

Erbay Kayatürk

Tarım Komisyonu

Necmettin Alper

Levent Tunç

Lokman İçöz

Hasan Çetinkaya

Enver Çelik

Tacettin Efe

Ergün Öztürk

Turizm Komisyonu

Recep Yeşil

Muhammed Çakırbaş

Enver Çelik

Uğur Kılıçoğlu

Soner Yıldız

Yakup Ayar

Faruk Nalçacı

Marmara Belediyeler Birliği Temsilcileri

Cemil Kocacık (Asil)  

Mehmet Yılmaz (Asil)

Recep Eroğlu (Yedek)

Türk Dünyası Belediyeler Birliği Temsilcileri

Recep Yeşil (Asil)

Mustafa Karahasan (Asil)

Emre Yılmaz (Asil)

Azmi Çelebi (Yedek)

Sefer Çoruhlu (Yedek)

Hüseyin Haldızoğlu (Yedek)

Kaynarca Doğu Marmara Makine İmalatçıları İhtisas Orgnize Sanayileri Temsilcileri

Seçkin Akcan (Asil)

Recep Boğaz (Yedek)

Ferizli Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Temsilcileri

Ruhi Şenol (Asil)

Halim Kılkış (Yedek)

Söğütlü 3. Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Temsilcileri

Ekrem Yüce (Asil)

Necmettin Alper (Yedek)




ETİKET :  Pamukova Büyükşehirin ilk meclis toplantısı yapıldı

Tümü