-- Adversting 9 --

siber güvenlik

CHP de gözler şimdi Erdoğan Isır'ın üzerinde..!

CHP'de Adapazarı ilçesine Fatma Kurtuluş'un seçimi alması il kongresi öncesi delege çoğunluğunu muhaliflere geçirdi. Gözler ise son yıllarda siyasette yıldızı parlayan CHP'li Erdoğan Isır'da..

00:42:53 | 2017-12-14

Cumhuriyet Halk Partisinde yaklaşan il başkanlığı kongresi öncesinde kritik öneme sahip Adapazarı ilçesinde zaferi Fatma Kurtuluş kazanmıştı. Kurtuluş'un seçimi alması ile il delegeliğinde üstünlük muhaliflerin eline geçti. 30 Aralıkta yapılacak il kongresi öncesinde yaklaşıl 12 ilçede de delege çoğunluğu yine muhaliflerin elinde.

Durum böyle olunca mevcut başkan Ayça Taşkent ve onu destekleyen Milletvekili Engin Özkoç'un nasıl bir yol izleyeceği merakla bekleniyor. Pazar günü Özkoç açık destek verdiği aday olan Elif Yar, kongreden mağlubiyetle ayrılmış ve mevcut yönetime büyük bir darbe indirmişti.

Delege çoğunluğuna sahip muhalifler ise İl Başkanlığı için Erdoğan Isır isminde birleşmiş durumda. Muhaliflerin ilçe başkanları ile birlikte önümüzdeki günlerde Isır'a resmen teklif götüreceği öğrenildi. Eğer Isır adaylık teklifini kabul ederse büyük bir delege gücü ile seçime girecek.

Mevcut başkan Ayça Taşkent'in ise adaylığı konusunda henüz net bir gelişme yok. Füsun Çetin'in daha önce adaylık için nabız yokladığı ancak kendisini destekleyen ekibin delege sayısının yetersiz olması nedeni ile bundan geri adım atabileceği öğrenildi.

Milletvekili Engin Özkoç'un ise kongrede muhaliflere karşı aday çıkarıp çıkarmamak konusunda kararsız olduğu dile getiriliyor. Zira daha önce açık bir şekilde karşısında olduğu Ecevit Keleş il kongresinde seçim kazanarak Özkoç'u zor duruma sokmuştu. Parti içerisinde grup başkanvekilliğinin ardından ciddi bir ağırlığı olan Özkoç'un, il kongresinde ikinci bir Ecevit Keleş vakası ile karşılaşmaktan çekindiği CHP kulislerinde yüksek sesle konuşuluyor.

Eğer Ayça Taşkent aday olarak kongreye girer ise muhaliflerin adayı olması yüksek ihtimal olan Erdoğan Isır ile adeta 2015'in rövanşını yaşayacaklar. Hatırlanacağı gibi 2015'te kongreye iki aday olarak giren Isır ve Taşkent kıyasıya bir rekabete girmiş ancak seçimi Engin Özkoç'un desteklediği Ayça Taşkent kazanmıştı.

30 Aralık öncesi CHP'de hareketli günler yaşanacak gibi dururken, kongrede muhaliflerin karşısına kimin çıkacağı halen belirsizliğini koruyor. 

siber güvenlikETİKET :   Pamukova CHP de gözler şimdi Erdoğan Isırın üzerinde

Tümü