-- Adversting 9 --

siber güvenlik

CHP den Kılıçdaroğlu'na saldırıya sert tepki..!

CHP, yurt genelinde Kılıçdaroğlu'na saldırıyı kınamak için meydanlara çıktı. Sakarya'da yapılan tepkide İl Başkanı Erdoğan Isır, “Yapılan saldırının failleri bellidir. Kim kutuplaştırıyorsa, kim CHP'lileri şehit cenazelerine almayın diye talimat veriyorsa bu saldırının alt yapısını hazırlamıştır” dedi

21:45:12 | 2019-04-22

21 Nisan günü Ankara'nın Çubuk ilçesindeki şehit cenazesine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir grubun saldırısına uğramış ve bir süre ilçede mahzur kalmıştı. Saldırya ülkenin her tarafından tepki yağarken, CHP Sakarya İl Örgütü de konu ile ilgili olarak AKM önünde üyelerinin katılımı ile bir basın açıklaması düzenledi. CHP Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır'ın okuduğu basın açıklamasına, CHP Parti Meclisi Üyesi Ayça Taşkent, CHP Sakarya il yöneticileri ve ilçe başkanları, Eğitim Sen Sakarya Şube Başkanı Ali Yavuz Köse, Makina Mühendisleri Odası Sakarya İl Temsilcisi Salim Aydın ve ADD üyeleri de destek verdi. 

Isır tarafından okunan açıklama şöyle;

"Bugün ülkemizde hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde, şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkçı'ya ve onun ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlıktır.

PROTESTO DEĞİL, ORGANİZE BİR EYLEM

Yapılan sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provakasyon da değildir. Bu, son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemiz demokrasisine birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır. 

SALDIRININ AZMETTİRİCİLERİ BELLİDİR

Bu saldırının azmettiricileri bellidir. Adına gezete denilen bir takım paçavralarda kimler Cumhuriyet Halk Partisini ve Cumhuriyet Halk Partilileri hedef gösterdiyse;

Bir takım operasyon kanallarında kimler genel başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa;

Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse;

Meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Mustafa Kemal Atatürk'in "iki büyük eserimden biri" dediği, Cumhuriyet Halk Partisi'ne kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa, bu saldırının alt yapısını hazırlayanlar onlardır.

ANTİ EMPERYALİST GÜÇLERİN HİZMETKARLARI

Toplumumuza kin ve nefret tohumu eken, bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri bugün yapılan bu hain saldırıda pay sahibidirler.

Askerimize kurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlerle, attığı manşetlerle milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler, aynı edepsiz güçlerin hizmetkarıdır. Aralarında açıkça bir amaç birliği vardır. Bunların ipini tutan odaklar da aynıdır. Biz Cumhuriyet Halk Partisi'nin her bir üyesi olara, bu hain saldırının gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dimdik ayaktaydık, ayakta durmaya da devam edeceğiz.

TÜRKİYE'Yİ KORKU VE TERÖR ORTAMINA SÜRÜKLEMEYE ÇALIŞANLARA KARŞI UYANIĞIZ

Türkiye'yi korku ve terör ortamına sürükleyerek, bulanık suda balık avlamaya çalışanlara karşı son derece uyanığız. Buna fırsat vermeyeceğiz. "Gün kızgın demiri soğutma günüyse" herkes de buna göre davranmalıdır. Ancak demiri bugün bile kızdırmak için çaba gösteren siyasiler olduğunu üzülerek görüyoruz. Bunları sağduyuya davet ediyoruz. Basit siyasi menfaatler için ülkemizin tüm demokratik birikimi, birlik ve bütünlüğü feda edilemez.

ANKARA VALİSİ VE İÇİŞLERİ BAKANI DERHAL İSTİFA ETMELİDİR

Bu saldırının arkasındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmaldırlar. 

Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır. Bu sorular mutlaka cevaplandırılmalıdır, kamuoyu rahatlatılmalıdır. Bu girişimin failleri bellidir. Bu güvenlik zafiyetine sebep verenler, saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır. Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı, daha önce sarf etmiş olduğu sözler de dikkat alınarak derhal istifa etmelidir.

MİLLİ SAVUNMA BAKANININ BAHSETTİĞİ "MESAJ" NEDİR

Bu arada Milli Savunma Bakanı'na da bir sorumuz vardır. Genel başkanımızı linç etmek isteyen, "O evi yakın" diyen bağıran hainlere dönüp de "Mesajlarınızı verdiniz" ne anlama gelmektedir? Bu organize güruh ne mesajnı vermiştir, bu nasıl cümledir?

Bu kendini bilmezlerin verdiği mesaj bellidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir. Bugün ve bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile artık özen göstermelidirler.

Herkes müsterih olsun. Bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla, oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvayı Milliye'nin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisi'yiz. Teşekkür ediyorum. "

Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
Haber Resmi
ETİKET :  Pamukova CHP den Kılıçdaroğluna saldırıya sert tepki

Tümü