-- Adversting 9 --

siber güvenlik

CHP den 8 Mart Kadınlar Günü kutlama mesajı

CHP Pamukova İlçe Başkanı Ali Teke 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısı ile yayınladığı mesajda " Nerede bir kurtuluş mücadelesi, direniş ve varoluş kavgası varsa orada kadının emeği ve gücü vardır " dedi..

03:20:02 | 2018-03-08

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Ali Teke yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

“Dünyanın neresine ve tarihin hangi dönemine bakarsanız bakın, başarıya ulaşmış bir kurtuluş mücadelesi, direniş ve varoluş kavgası varsa orada kadının emeği ve gücü vardır. Kadınların, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında gerek cephede gerekse cephe ardında verdikleri mücadele, toplumsal yaşamda elde ettikleri haklarla taçlanmıştır. 1926 yılında Medeni Kanun’un kabulünün, 1930 yılında belediye seçimlerinde, 1934 yılında ise milletvekilliği seçimlerinde seçme ve seçilme haklarının elde edilmesinin yanında, eğitimden sağlığa, iş yaşamından aile yaşamına kadar pek çok alanda kadınlar, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de katkısıyla, ciddi kazanımlar sağlamıştır. 

Kadınların bu ülkede özgürce yasayabileceği, sen kadınsın, okuyamazsın, çalışamazsın, üretemezsin, susmak zorundasın lafını duymayacağı, gencecik kızlarımızın tecavüze uğramadığı, katledilmediği,   kadın - erkek eşitliğinin sözde değil icraatta olacağı,  kadının anne ve bu dünyada en değerli varlık olduğunu herkesin idrak edeceği bir dünya istediklerini belirten Güler ve Yıldırım 8 Mart Dünya Emekçi kadınlar günü, kadın haklarının kazanılmasında nerelerden başlanıldığını ve bugünlere nasıl gelindiğinin hatırlanması bağlamında özel bir gündür. Bize bir çok Avrupa ülkelerinden daha önce kadın haklarını getiren Mustafa Kemal Atatürk ‘e sonsuz minnettarız. Cumhuriyetimize, özgürlüklerimize ve haklarımıza sahip çıkmak adına 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun."
ETİKET :  Pamukova CHP den 8 Mart Kadınlar Günü kutlama mesajı

Tümü