-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Cumhuriyetimize Pamukova da nostaljik kutlama..

Pamukova da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dün akşam Fener Alayı ve Cumhuriyete bağlılık yürüyüşü sonrası, havai fişek gösterisi ile oyun havaları eşliğinde nostaljik bir şekilde kutlandı..

12:13:21 | 2017-10-30

Tüm yurtta olduğu gibi Pamukovada da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 28 Ekim günü Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başladı. 29 Ekim günü demokrasi meydanında yapılan kutlamalar sonrası dün akşam Pamukova Kaymakamlığı önünden, Demokrasi Meydanına Fener Alayı eşliğinde yapılan Cumhuriyet’e Bağlılık yürüyüşü sonrası havai fişek gösterisi ve eski yıllarda olduğu gibi Mustafa Dikmen yönetiminde oyun havalarının çalması vatandaşların oynaması ile sona erdi.

Pamukova Kaymakamlığı önünden başlayan fener Alayı ve Cumhuriyete Bağlılık  Yürüyüşüne, Kaymakam Recai Karal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Demir, CHP İlçe Başkanı Ali Teke, ADD Pamukova Şube Başkanı Hüseyin Mercan, İlçe Gıda tarım ve Hayvancılık Müdürü Ümit Erol, İlçe Müftüsü Celil Şimşek, Okul Müdürleri, Pamukova Ülkü Ocakları ve vatandaşlar katıldı.

Yürüyüş Demokrasi Meydanında Mustafa Dikmen yönetiminde klarnet, cümbüş ve davul ile oyun havalarının çalınması, vatandaşların oyun havalarına eşlik etmesi ile nostaljik bir hal aldı. Oyun havalarının ardından 10’uncu yıl marşı eşliğinde Pamukova belediyesince yaklaşık yarım saat süren havai fişek gösterisi yapıldı. Çalan oyun havalarına vatandaşlar eşlik edip demokrasi meydanında oynarken, çocukların ellerindeki bayraklarla eşlik etmesi dikkat çekti. Pamukova belediyesince yapılan havai fişek gösterisi ilgi ile izlendi.

ÖNCE FENER ALAYI VE CUMHURİYETE BAĞLILIKN YÜRÜYÜŞÜ SONRA OYUN HAVALARI VE HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ;

siber güvenlikETİKET :   Pamukova Cumhuriyetimize Pamukova da nostaljik kutlama

Tümü