-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Deprem Tasarım Takımı Dünya 7'si oldu! Takımda Pamukovalıda var..

Sakarya Üniversitesi Deprem ve Tasarım Takımı, Amerika Los Angeles'ta düzenlenen 15. International Seismic Design Competition” yarışmasında Dünya 7'ncisi oldu. Takımda birde Pamukovalı öğretim üyesi var..

15:38:46 | 2018-07-31

Pamukovalı emekli öğretmen Kadriye ve Nurettin Doğan'ın kızları Sakarya Üniversitesinde öğretim üyesi olaerak görev yapan Dr. Elif Doğan Ağcakoca danışmanlığında, Sakarya Üniversitesi Deprem ve Tasarım Takımı, Berkeley, UCLA, Stanford gibi dünyanın sayılı üniversitelerinin de finalde yarıştığı toplam 40 üniversite arasından en iyi Deprem Performansı Tahminlerinde Dünya 7'ncisi oldu.

Elde edilen başarının ilk olarak üniversiteden alınan eğitime bağlı olduğunu ifade eden takım lideri Hikmet Yılmaz, "Ülkemiz deprem kuşağında ve her ne zaman bir deprem olsa sonucu hep trajedi. Mühendis ve mimar adayları olarak bu yarışma bize çok şey öğretti. Türkiye'den onlarca ve dünya genelinde yüzlerce başvuru arasında ilk 40'a girerek finale kaldık ve daha sonrasında yarışmaya giderek 7'nci olduk. Yarışmaya ilk defa katılarak böyle bir başarı sağladık. Yarışma sürecinde, öğrendiğimiz ve gördüğümüz bilgilerin ülkemizin depremselliği dikkate alındığında, öğrendiklerimizi yapılarını geliştirmek için kullanmak en büyük arzumuz. Umarım bu gibi çalışmalar daha çok inşaat mühendisliği ve mimarlık öğrencilerine ulaşır ve süreklilik kazanır ve öğrenciler henüz üniversitedeyken hem takım halinde çalışmalar yaparlar, hem de ülkemizin deprem bilincini daha çok geliştirmeye yönelik katkıda bulunurlar" diye konuştu.
ETİKET :  Pamukova Deprem Tasarım Takımı Dünya 7si oldu! Takımda Pamukovalıda var

Tümü