-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Dev derbide çakmak atan holigan Sakaryalı çıktı!

Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumu'nda dün akşam Fenerbahçe ve Beşiktaş arasında oynanan olaylı karşılaşmada Şenol Güneş'in kafasına isabet eden cismi atanın Sakaryalı olduğu tespit edildi.

23:15:43 | 2018-04-20

Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumu'nda dün akşam Fenerbahçe Spor Kulübü futbol takımı ile Beşiktaş Spor Kulübü futbol takımları arasında oynanan ve Beşiktaş futbol takımı teknik direktörü Şenol Güneş'in kafasının yarılması ve çıkan olaylar nedeniyle hakem tarafından tatil edilip yarım kalan Türkiye kupası yarı final maçında yaşanan olaylarla ilgili Anadolu Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla İstanbul Emniyeti tarafından başlatılan soruşturma devam ediyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Spor Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptıkları ilk incelemelerde Şenol Güneş'in kafasına isabet eden cismi atan şahsın Sakarya'dan gelen S.D. isimli bir Fenerbahçe taraftarı olduğu tespit edildi.

Dün akşam saat 20.30 da başlayıp maçın 57.dakikasında çıkan olaylar sonrasında tatil edilen maçta olaylara karıştıkları belirlenen 32 şüpheliyi ilk tespitlerde gözaltına alıp 31'ini idari işlem yaparak serbest bırakan Spor Şube ekiplerinin, yaptıkları görüntü incelemelerinde olaylara karıştıklarını belirlemeleri durumunda kendilerini tekrar gözaltına alacağı öğrenildi.

Gözaltına alınan 32 şüpheli arasında bulunup diğer 31 şüpheli gibi serbest bırakılmayan 1 şahısın ise Şenol Güneş'in kafasına isabet eden cismi atan şahıs olduğu öğrenildi. 

Maç öncesi şehir dışından gelen kafileler arasında bulunduğu ve Sakarya'dan gelip Genç Fenerbahçeliler Grubunda yer aldığı belirlenen S.D.'nin ilk ifadesinde Güneş'in kafasına isabet eden cismi attığını itiraf ettiği ve cismin ise çakmak olduğunu söylediği öğrenildi. S.D. polise verdiği ifadede, ortamın birden gerildiğini söyleyerek, "Kesinlikle yaralamak istemedim. Ortam gerildi, elimdeki çakmağı attım. İstemeden oldu" dediği öğrenildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Spor Güvenliği Şube Müdürlüğünde sorgusu süren S.D'nin poliste tehdit suçundan kaydı olduğu öğrenildi.

Şüpheli şahısın verdiği ifade doğrultusunda cismin Çakmak'mı yoksa başka bir cisim mi olduğunu net belirlemek için olayı görüntüleyen 5 kameranın görüntülerini didik didik incelemeye devam eden spor polisinin, olaylara karıştıkları belirlenen şüpheliler üzerindeki soruşturması da devam ediyor. Mercek altına alınan 32 şüphelinin stada nereden geldikleri, aralarında bir irtibat olup olmadığı yönünde de soruşturmayı yürütülüyor. 

873 ayrı kameranın kare kare incelenmesi sonrasında hazırlayacağı raporu savcılığa sunacağı öğrenilen Spor Şube ekiplerinin, olaylara karıştıklarının tespit edilmesi durumunda başka şüphelileri de gözaltına alabileceği öğrenilirken, konuyla ilgili soruşturmasının devam ettiği öğrenildi.
ETİKET :  Pamukova Dev derbide çakmak atan holigan Sakaryalı çıktı

Tümü