-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Doç.Dr. Volkan Tuğcu bir kez daha Pamukovalıları gururlandırdı..

Pamukovalı Üroloji Uzmanı Doç.Dr.Volkan Tuğcu Ülke TV de Emel Aktan’ın sunduğu Önce Sağlık programının konuğu oldu ve Prostat Kanserinin Robotik cerrahi ile tedavisini anlattı..

15:47:20 | 2016-01-20

 

Pamukovalı Üroloji Uzmanı Doç.Dr. Volkan Tuğcu Ülke TV de “ Önce Sağlık “ Programında Emel Aktan’ın konuğu oldu. Türkiyede ilk robotik cerrahi yönetme ile böbrek nakli ameliyatını gerçekleştiren Doç.Dr. Volkan Tuğcu'nun Üke TV de katıldığı " Önce Sağlık " programı ilgi ile izlendi.

 

Doç.Dr. Tuğcu dan erkeklere 40 ve 45 yaş uyarısı..!

Doç.Dr. Volkan Tuğcu Türkiye de ilk kez gerçekleştirilen Robotik Cerrahi yöntemi ile böbrek nakli, Prostat kanseri ve mesane kanserinin tedavi yöntemlerini anlattı. 45 yaşından itibaren tüm erkeklerin kandan şekerine ve kan değerlerine baktırdığı gibi PSA sına baktırması gerektiğini ifade eden Tuğcu, aile geçmişinde prostat kanseri olanların 40 yaşından itibaren PSA sına baktırması gerektiğini belirtti. Tuğcu, PSA sı yüksek çıkanlarda kanser riskinin olduğuna da dikkat çekti.

 

Prostat kanseri sessizdir..

Prostatın portakal gibi düşünüldüğünde içinin temizlenme kazıma aşamasının yapıldığını ve idrar yapmanın normale döndürüldüğünü söyleyen Dç.Dr. Volkan Tuğcu, prostatı portakal gibi düşündüğümüzde, prostat kanseri portakalın kabuğundan çıkıyor. İçinden çıkmaz. Kabuğunda tümör oluşur. O yüzden biz portakalı komple alırız. Yani robotla yaptığımız iş bu. Prostat kanseri sessizdir kabukta çıktığı için. İyi huylu olanlar ses çıkarır tıkanır.İdrar zorluğu olur uyarır “ açıklamasında bulundu.

 

Pamukovalılar Doç.Dr. Tuğcu ile bir kez daha gurur duydu..

Programda mesane kanseri ve tedavisine değinilirken Pamukovalı Dç. Dr. Volkan Tuğcu’nun Ülke TV de “ Önce Sağlık “ programına katılması Pamukovalıları televizyon başına kitlerken, Pamukovalılar Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Volkan Tuğcu ile bir kez daha gurur duydular.

 

İŞTE TUĞCU'NUN KATILDIĞI PROGRAM;

 

 

 İnsanın en can alıcı noktası sağlığıdır.Üstelik günümüzün en korkunç olayı yada hastalığı nedir diye sorsalar, zannediyorum herkesin ortak bir cevabı olacaktır,oda KANSER dir.Böyle bir hastalığa çare bulan yada bulmaya uğraşan bir kimse alkışlanmaz da ne yapılır.Bu nedenle Volkan kardeşimi değil alkışlamak, yada selamlamak,baştacı etmek gerekir.Pamukovalı olması bana ayrıca başka bir duygu da yaşatmıyor da değil hani.Bu gerekçelerimden dolayı diyorum ki;VOLKAN TUĞCU: SENİNLE GURUR DUYMAMAK MÜMKÜN MÜ?