-- Adversting 9 --

siber güvenlik

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama mesajları..

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile Pamukova da bu kutlama mesajları yayınlandı...

02:56:56 | 2018-10-29

“ Cumhuriyetimizin 95. yılı dolayısıyla toplumumuzun tüm kesimlerini bir kez daha, LAİKLİK konusunda duyarlı olmaya çağırıyoruz. Ülkemizde yaşanan, Gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın katledilmesi olayı; demokratik ve laik rejimin değerini anlamamız için ciddiye alınması gereken bir durumdur. Bugün, Orta Doğu ve İslam Dünyası’nın yaşadığı sorunların biraz daha uzağındaysak; insan haklarından, hukukun üstünlüğünden ve demokrasiden tüm eksikliklere rağmen söz edebiliyorsak; Atatürk Devrimine, Cumhuriyete çok şey borçlu olduğumuzu kamuoyumuza bir kez daha hatırlatırız.

29 Ekim 1923’de Cumhuriyetimiz ilan edildiğinde; toplumumuzda umut ve heyecan vardı. Çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşma ve hatta üzerine çıkma hedefine inanılmıştı. Ekonomik ve siyasi tam bağımsızlık ciddiye alınmaktaydı. “On yılda on beş milyon genç yarattık her yaştan” dizesi, Cumhuriyet Devrimi’nin yarattığı büyük heyecanın ve değişimin açık ifadesidir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bedenen aramızdan ayrılışından sonra, bilhassa, çok partili siyasi yaşamla birlikte, Cumhuriyet Devrimine, açık ve gizli saldırılar başlamıştır. Cumhuriyete saldırılarda algı operasyonları, kullanılan başlıca yöntemlerden olmuştur.

“İleri demokrasi ve daha fazla özgürlük” sözleriyle, “dünya ile entegre oluyoruz” sloganıyla yürütülen algı operasyonları, toplumumuzu yanıltmış; Türkiye Cumhuriyeti önce siyasi ve hemen ardından ekonomik bağımsızlığını kaybetmiştir. Cumhuriyetin kuruluşunda vazgeçilmez hedef olarak konulan siyasi ve ekonomik bağımsızlığın yitirilmesi, bir emperyal projedir ve yerli işbirlikçilerin eliyle uygulanmıştır.

Bu şekilde, Türkiye Cumhuriyeti dönüştürülmüş, rotasından saptırılmış, başkalaştırılmış, milletimiz fay hatları arasına sıkıştırılmıştır. Toplumsal huzur ve barış tehlikeye atılmış, yönetim tekilleştirilmiştir.

Öyle ki, Cumhuriyet Devrimi fikrini gelecek nesillere aşılamak üzere yazılmış olan ANDIMIZ, akılla izahı mümkün olmayan, gerçeklerle asla örtüşmeyen bahanelerle siyasi iktidarca yasaklanmıştır. Danıştay’ın yasağı kaldırması üzerine de siyasi iktidar mensupları, yargıyı hedef alan kabul edilemez açıklamalarda bulunmuşlardır. ANDIMIZ, içeriği ve temelleri itibariyle kırmızı çizgimiz olmaya devam edecektir. ANDIMIZ’a karşı çıkanlar özünde ulus devlete karşıdırlar. Türklük ve ulusallıktan rahatsız ve ümmetçidirler.

Açıktan yıkım çabalarına rağmen, Cumhuriyet Devrimi toplumun derinliklerine nüfus etmiştir. Çünkü, Cumhuriyet Atatürk’le bütünleşen Türk Milleti’nin kendi eseridir. Yıkılması ve yolundan daha fazla saptırılması artık mümkün olamayacaktır.

Cumhuriyetimiz, Atatürk Cumhuriyeti 95 yaşında… Milletin eseri, milletin gururu Cumhuriyet; laik, demokratik, sosyal hukuk ve üniter devlet özellikleriyle sonsuza kadar yaşayacak, yaşatılacaktır. Kökleri, Milli Kongrelere ve Milli Mücadeleye dayanan; Cumhuriyet Devrimini savunmayı, korumayı ve geliştirmeyi görev bilen; bu uğurda kurucu Genel Başkanı Prof. Dr. Muammer AKSOY başta olmak üzere nice şehitler veren, Atatürkçü Düşünce Derneği, Cumhuriyetimizi yaşatmanın güvencesidir.

Her kim ki Cumhuriyeti, ATATÜRK’ü, Cumhuriyetin Kurucularını ve Cumhuriyeti var eden Türk Milleti’nin Kurtuluş Savaşı’nı inkâr ediyor ve çağdaş kazanımlara saldırıyorsa bilinmelidir ki emperyalist iş birlikçidir.

İlan ediyoruz…

YAŞASIN ATATÜRK CUMHURİYETİ!

                                                                    ADD Pamukova Şube Başkanı

                                                                          Hüseyin MERCAN

“ Cumhuriyetimize ve demokrasimize ilelebet sahip çıkmalıyız. Ulusal Kurtuluş Savaşımızın başkomutanı Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi, tüm isimsiz kahramanlarımızı rahmet , minnet ve şükranla anıyor, tüm ülkemizin Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyorum”

                                                                              Sabri Günay

                                                                       Esnaf Odası Başkanı

“Büyük zorluklar içerisinde kazanılan Kurtuluş Savaşı sonunda kurulan Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yıldönümünü kutluyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, aziz vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum.”

                                                                Pamukova Ziraat Odası Başkanı

                                                                             Yaşar Ulukaya

“Basta büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal harbi Kahramanlarımızın, ebediyete intikal eden devlet adamlarımızın, dökülen kanlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan, vatanımızın ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü için can veren aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize en derin şükranlarımı sunuyor, milletimizin de Cumhuriyetinin 93'üncü kuruluş yıl dönümünü kutluyorum."

                                                                                      Yenice Mahalle Muhtarı

                                                                                        İsmail Hakkı Güneş
ETİKET :  Pamukova 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama mesajları

Tümü