-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Ertaylan İlkokulundan devamsızlığı önleyecek proje..

Pamukova İlçesinde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Okul idarecilerine “Okullarda devamsızlığı önlemek için proje üretin “ çağrısı üzerine Ertaylan İlkokulu “ Ertaylan’a Devam Koşa Koşa, Emekler Gitmez Boşa “ projesini hayata geçirdi.

23:46:41 | 2018-10-19

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un geçtiğimiz hafta Sakarya’ya ziyaretinde İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Şube Müdürleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile bir araya gelmiş, öğrencileri okullarda devamsızlık yapmamaya yönlendirmek için projeler üretmelerini istemişti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un bu isteği üzerine Pamukova Ertaylan İlkokulu Pamukova  Kaymakamlığı ve Belediyenin desteği ile okulda öğrencilerin devamsızlığını önlemek için “ Ertaylan’a Devam Koşa Koşa, Emekler Gitmez Boşa “ projesini hayata geçirdi.

Ertaylan İlkokulu Müdürü Enver Kaya projeyle ilgili yaptığı açıklamada, bu projeye kapsamında bir ay boyunca devamsızlık yapmayan öğrenciye hediye kantin fişi verileceğini,  2017-2018 Eğitim Öğretim yılı sonunda hiç devamsızlığı olmayan öğrenciler ise ayrıca ödüllendirileceğini söyledi.

Gıda ve İsraf  Haftası etkinlikleri kapsamında Ertaylan İlkokulunu ziyaret eden Pamukova Kaymakamı Recai Karal, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Yılmaz, Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Akın,İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Demir, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü  Ümit Erol, Muradiye Eğitim Vakfı Başkanı Hikmet Şenol,  “ Ertaylan’a Devam Koşa Koşa, Emekler Gitmez Boşa “ projesini başlatarak,  bu zamana kadar devamsızlık yapmayan öğrencileri kantin fişi ile ödüllendirdiler.

Pamukova Kaymakamı Recai Karal proje ile ilgili yaptığı açıklamada “ Bu proje ile öğrencilerimizin okula devamını sağlayarak “ Sevilen okul “ idealini oluşturmak istiyoruz “ dedi.

2014 yılında hizmete giren Ertaylan İlköğretim okulu 2014-2015 yılında Temiz Okul kapsamında “ Beyaz Bayrak “ ödülü almış, 2015-2106 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından “ Beslenme Dostu Okul “ ödülüne layık görülmüş, 2016-2017 yılında İç İşleri Bakanlığı Dernekler Masası ve Pamukova Muradiye Vakfı ile yapılan proje kapsamında  80 bin liralık hibe proje ile okula güvenlik sistemi araç ve gereçler ile oyun alanları yapılmıştı.

Okulda yapılan Gıda ve İsraf  Haftası etkinliğine Pamukova esnaflarından Şen Market, Işık Zeytinyağları, İpekçiler Fırını destek verdi. (Haber: Levent Tüysüz)

 Enver Kaya
İnsana özellikle çocuklarımıza yapılan hiç bir yatırım,hiç bir alın teri boşa gitmiyor.Mutlaka yaptıklarımızın meyvesini alacağız yada alıyoruz onların güler yüzlerinde samimi sözlerinde ve tertemiz kalplerinde yerimizi alıyoruz ve geleceğin gençlerini yetiştiriyoruz.Bu çalışmalardaki paydaşlarımıza,velilerimize,öğrencilerimize ve en önemlisi geleceğin neslinin mimarları, insan mühendisi Öğretmenlerime (unutmadan yardımcı personelimiz ve anlamız Fatma Akbutına)canı gönülden teşekkür ediyorum...Selam ve sağlıcakla kalın...