-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Eyyyy Pamukova özür dileyin Biosun dan..!

Pamukovahalk.com haber sitesi sahibi ve site editörü İsmail Çetintaş, Biosun'u böyle yazdı..

03:02:38 | 2018-01-03

Eyyyy Pamukova özür dileyin Biosun dan..!

Başlığa bakıp da aklınıza farklı şeytanlıklar gelmesin!

30.000 nüfuslu Pamukova yalan söylüyor ancak Biosun ve Biosun’un işçi sendikası doğruyu söylüyor!

Daha dün öğle saatlerinde Biosun’un parfümlü kokusu Pamukova’yı sararken..

Bakın, rutin kontroller yapılıp bilmem ne bakanlığından gelen yetkililer denetlemelerini yapıyor, koku yasal sınırlar içinde çıkıyor, siz niye bağırıyorsunuz ey Pamukova..!

Bakanlıktan gelenlerden, İl müdürlüğünden gelenlerden daha mı iyi bileceksiniz siz ?

Şimdi sağ baş parmağınız ve sağ işaret parmağınızı burnunuza getirin bastırın burun deliklerinize..! Var mı koku? Yok..! Eeee ne bağırıyorsunuz koku var diye?

Eğer hala var diyorsanız hemen bir kulak burun  boğaz uzmanına görünün..!

Avrupadaki  geri dönüşüm fabrikaları şehir merkezlerinde yakınında da alışveriş merkezleri var ama kokmuyor! Burası mı kokuyor ?

2009 da  “ Bu fabrika kanser yapacak. Biz geldiğimizde yaptırmayacağız” diyerek ev ev gezen, kahvehane kahvehane dolaşan Cevat abimiz , başkan olunca belediye meclis üyelerini taaa Almanyalara attalara gönderdi..!

“Bakın bakalım oradaki katı atık işleme fabrikaları koku yapıyor mu” diye..! Meclis üyeleri gitti, gezdi, gördü ve döndü!

Ayakları ana vatan topraklarına basınca ne dediler “ Valla Almanya da alışveriş merkezinin yanında yapmış adamlar bir gram koku yok..! “

Cevat abim ne yaptı bu tespitten sonra “ Kansorejen mansorejen yapmıyormuş. Bize yerel seçimler öncesi yanlış bilgi vermişler “ dedi ve tamamen Pamukovalıları düşünerek ve azıcık da duygusal olarak “ Açın fabrikayı millete ekmek kapısı olsun “ dedi.

Eee Cevat abim deyince akan sular durur tabi ki  ! Boğaza nazır bir yerde Biosun yönetimi yetkilileri ile kokteyl sonrası bastı imzayı..!

E hadi hayırlı olsun Pamukova dedi ve o zamandır bu zamandır hayırla yad ediliyor..!

Soranlara, eski Başkan Ferudun Turan’ı adres gösteriyor, “ Valla ben yapmadım anlaşmalar vardı o yaptı..!” diyor.

Hal böyle iken burası yüzlerce işçiye ekmek kapısı iken, kalkıp  “ Bu tesis koku yapıyor “ demek size yakışıyor mu ? Bırakın size..!Bu şekilde haberler yapmak, taraflı davranmak bize yakışıyor mu?

 Yaz kardeşim “ Ya bildiğiniz gibi değil her türlü önlem alınmış koku falan yok, bu tür söylemler belirli odaklar tarafından çıkartılıyor “ de işine bak o zaman tarafsız olursun…!

Ha bu kadar şeye rağmen hala bağırırsanız sosyal medyadan, haber sitelerinden, ulusal haber sitelerinden.

Sizin yapamadığınızı adamlar yapar ve sendikaya “ Çık basın açıklaması yap “ der. Sendika bunu emir telakki eder ve pat diye Pamukova’nın orta göbeğinde basın açıklamasını yapar..!

Ama ne basın açıklaması ! İşçiyi de diker meydana, verir eline “ İş yerimize dokunmayın” , “ Ekmeğimizle oynamayın “, “ Kokunun sebebini iyi araştırın “ yazılı dövizleri sizde “Aman kardeşlerimizle  karşı karşıya gelmeyelim” diye sesinizi çıkartamazsınız..!

Üç beş kişi basın açıklamasına itiraz eder  “ Biz kimsenin emeğinle oynamıyoruz, Fabrikanın kapanmasını değil kokunun engellenmesini istiyoruz “  der. Diğer 29.995 kişi  memnundur hayatından..!!

Kısacası 30 bin nüfuslu Pamukova  bir Biosun-Sendika- 15-20 işçi etmez..!

Sonra adamlar yardırır durur tehditler savururlar. Sende trene bakar gibi bakarsın..!

Hanımlar beyler…

Biosun, Sendika- İşçi haklı…!!

Haklı ki Pamukova meydanına çıkıp basın açıklaması yapabiliyor…!

Sen haklı olsan onun yaptığını sen yapardın..!

Onun için sizi orada kardeşlerinizle karşı karşıya getirenler, işçinin hakkından çok patronunun hakkını savunanlar şov yaparken siz “ Kokuyor “ diye bağırır durusunuz..!

Pamukova Belediye başkanı bu koku varda bu kokuyu duymuyor mu? O niye ses çıkartmıyor?

Peki bu ilçenin sivil toplum örgütleri ne iş yapıyor?

Ya siyasi partileri ne iş yapar?

Peki 29.995 kişi neden ses çıkarmaz?

Neden bunları korkusuzca haber yapan basının arkasında bir güç olup durmazlar?

Eyyy Pamukova özür dileyin Biosun dan..!

Yada sesinizi çıkartmayın, sağ elinizin baş ve işaret parmaklarını burun deliklerinize bastırın veya kapatın camı pencereyi yatın aşağı..!

 

 

siber güvenlikETİKET :  Pamukova Eyyyy Pamukova özür dileyin Biosun dan

Tümü