-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Fakülte Pamukova’ya mı? Geyve’ye mi ?

Bakanlar Kurulu’nda onaylanan yeni üniversitenin fakülteleri de belli oldu. Üç kampüsten oluşması planlanan üniversitede Ali Fuat Cebesoy Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi hangi İlçeye kurulacak?

00:45:48 | 2018-04-22

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin seçim vaatlerinden birisi olan ikinci üniversitede iş formaliteye kaldı. Bakanlar Kurulu’nda onaylanan Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Başbakan Binali Yıldırım’ın onaylamasıyla meclis genel kuruluna geldi. Ak Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen’in büyük emekler verdiği ikinci üniversitenin fakülteleri de netleşti.

Teknoloji, Eğitim ve Spor Bilimleri Fakülteleri ile Yabancı Diller Yüksekokulu ve ilçelerdeki MYO'lar yeni üniversiteye bağlanacak.

Sakarya'nın yeni üniversitesinin fakültelerinin ilçelerin genel özelliklerine göre ilçelere dağıtılacağı da açıklanmıştı.

Pamukova MYO Yüksek Okulu açılacak Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesine bağlanacak. Yeni açılacak Ali Fuat Cebesoy  Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesinin ise hangi İlçeye açılacağı daha kesinleşmedi.

İkinci Üniversitenin Sakarya’ya gelmesinde büyük emek veren Ak Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen, yeni Üniversiteye bağlı olarak açılacak Ali Fuat Cebesoy  Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesinin yeri konusunda daha karar verilmediğini, en kısa zamanda kararın verileceğini ancak tercihin Pamukova ve Geyve İlçelerinin ortasında bir bölgeye yapılabileceğini ifade etti.

Ak Parti Milletvekili İsen’in bu açıklaması ile Ali Fuat Cebesoy  Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesinin hangi İlçe sınırları içerinde olacağı ise şuan netlik kazanmadı.
ETİKET :  Pamukova Fakülte Pamukovaya mı Geyveye mi olacak

Tümü