-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Fatih Akın “ İşaret” mi bekliyor ?

Ak Partide belediye başkanlığı aday adaylığı başvuruları 5 Kasım da başlıyor. Adı Pamukova belediye başkan aday adaylığı için konuşulan Ak Parti İlçe başkanı Fatih Akın ise..

01:21:14 | 2018-10-30

31 Mart 2019'da gerçekleşecek olan yerel seçimler öncesinde Ak Parti'de aday adaylığı başvuruları 5 Kasım'da başlayacak. Pamukova da Ak Partiden mevcut belediye başkanı Cevat Keser aday adaylığını adayım diyerek aylar once açıklarken, eski Ak Parti İlçe başkanı Gürsel Işık’ta aday adaylığını resmen açıkladı. Eski belediye başkanı Hikmet Ferudun Turan da aday adayı olacağını her fırsatta dile getiriyor.

Eczacı Güven Övün ise Ak Parti den belediye başkan aday adayı olduğunu sosyal medya hesaplarında ve yaptığı ziyaretlerde dile getiriyor. İrfan Metin, Ak Partiden aday olacağını açık açık ifade ediyor. Iki dönemdir belediye başkanlığı aday adayı olan Ahmet Öksüzali’nin ise aday adayı olacağı konuşuluyor.

Tüm bunlar yaşanırken adı belediye başkan aday adaylığı için geçen Pamukova Ak Parti İlçe başkanı Fatih Akın sessizliğini sürdürüyor. Fatih Akın’ın nasıl bir yol izleyeceği merek edilirken, Akın çevresine bile renk vermiyor.

Ak Parti Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Eylül ayında yaptığı bir açıklamada, teşkilat görevlilerine seslenmişti. 

Erdoğan, "Teşkilat mensuplarımız için 'aday adalığı' diye bir süreç olmayacak. Doğrudan adaylık söz konusu olacaktır. Bu nedenle, teşkilatta adaylık düşünenler bizden haber beklesinler. Düşünülen isimler olduğunda kendisine iletilecektir" ifadelerini kullanmıştı. 

Bu nedenle İlçe başkanı Fatih Akın'ın aday adaylığı için istifa etmeyeceği, Erdoğan'ın ifade ettiği gibi 'aday' olmak için işaret beklediği belirtiliyor. 
ETİKET :  Pamukova Fatih Akın İşaret mi bekliyor

Tümü