-- Adversting 9 --

siber güvenlik

"Gençlik Buluşmaları" şimdide okullarda başlıyor

Diyanet İşleri Başkanlığınca başlatılan “ Gençlik Buluşması “ Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan protokol ile Pamukova da ortaokul ve liselerde eğitim gören öğrencilere değerler eğitimi kapsamında eğitim verilecek..

01:49:53 | 2018-03-17

Pamukova Müftülüğü Diyanet ve Gençlik Merkezi Pamukova Şubesi,  Diyanet Vakfı ile beraber, Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığınca yapılan ortak protokol gereği Geçlik Değerleri toplantısı  Pamukova Belediyesi Gölpark Sosyal Tesislerinde yapıldı.

Kahvaltılı toplantıya Pamukova Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Akın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Demir, İlçe Müftüsü Celil Şimşek,  Pamukova Diyanet Gençlik Koordinatör Başkanı İsmail Akkaya, Başkan Yardımcısı Ali Baz, Emine Şenol, Emine Öz, Okul Müdürleri ve İmam Hatipler, Kuran Kursu hocaları katıldı.

Toplantıda yapılan protokol gereği,  Pamukova Diyanet Gençlik Merkezi tarafından ortaokul ve liselerde eğitim gören öğrencilere yönelik değerler eğitimi kapsamında eğitimler verileceği ifade edildi.

İlçe Müftüsü Celil Şimşek, Gençlik değerleri ve  Gençlik Buluşmalarının amacının gençleri her türlü kötü alışkanlıktan uzaklaştırıp milli ve manevi duyguları aşılamak olduğunu, ilk hafta ise  “ Allaha İman” konusunun Ortaokul ve Liselerde bir ders saatini geçmeyecek şekilde işleneceğini ifade etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Demir ise Milli Eğitim Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığının alkışlanacak bir projeye imza ettiğini ifade ederek  “ Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan koruyup,ahlaklı ve saygılı nesiller yetiştirmeliyiz “ dedi.

Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Akın ise kendilerinin işin siyasi boyutunda olduğunu ancak en önemli görevi çocuklarını yetiştiren öğretmenlerin yaptığını ifade ederek “ İlçemizdeki öğretmen açığı yeni düzenleme ile giderilecek.  Gençlik Merkezi projemizin hayata geçmesi için çalışmalarımız devam ediyor. Milli Eğitim ve Diyanet camiası ilçemizde bir ahenk içerisinde.gençlerimiz bizim için çok kıymetli. Böyle önemli bir toplantıyı gerçekleştirdikleri için İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve İlçe Müftümüze teşekkür ediyorum “ dedi.  

TOPLANTIDAN GÖRÜNTÜLER;
ETİKET :  Pamukova Gençlik Buluşmaları

Tümü