-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Geyve'de okuldan kaçan öğrenciler bakın nerede bulundu!

Geyve'de yatılı okuldan kaçan 5 ortaokul öğrencisinden 2'si ormanda, 3'ü ise Adapazarı'nda bir Alışveriş Merkezi'nde bulundu. Kayıp çocukların 'dağda iki gün kalıp dönecektik' ifadeleri ise şaşkınlık yarattı.

22:47:13 | 2018-11-29

Geyve'nin Doğantepe Mahallesi'nde bulunan yatılı okulda öğrenim gören 5 öğrenci, bugün sabah saatlerinde okuldan kaçtı. Öğrencilerin okulda olmadığının fark edilmesi üzerine harekete geçen okul yönetimi, durumu Jandarma ve AFAD ekiplerine bildirdi. 

ORMANLIK ALANDA ARAMA ÇALIŞMASI
Öğrencilerin ormanlık alana gitme ihtimaline karşı AFAD ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekibi Arama Kurtarma Timi, eğitimli köpekler 'Sky' ve 'Era' ile ormanlık alanda çocukları aramaya başladı. 
Arama çalışmalarının başlamasından kısa bir süre çocuklardan ikisi okuldan bir kilometre uzaklıkta ormanlık alanda bulundu.

AVM'DE BULUNDULAR
Ormanlık alanda bulunan çocukların verdikleri bilgilere göre, diğer arkadaşlarının Adapazarı'nda bir AVM'ye gittikleri anlaşıldı. Polis ekiplerine bilgi verimesi üzerine okuldan kaçan diğer 3 öğrenci ise kısa süre sonra AVM'de bulundu. 

"2 GÜN DAĞDA KALACAKTIK" DEDİLER
Ormanlık alanda bulunan iki çocuğun yetkililerin neden okuldan kaçtınız sorusuna "2 gün dağda kalıp dönecektik" diyerek cevaplaması ise dikkat çekti. Bulunan çocuklarla yakından ilgilenen İtfaiye ekipleri, dakikalarca sohbet ederek, dertlerini dinledi...
ETİKET :  Pamukova Geyvede okuldan kaçan öğrenciler bakın nerede bulundu

Tümü