-- Adversting 9 --

siber güvenlik

'Harama El Sürmemişler Makine İle Saymışlar..!'

Gazeteci ve Televizyon programcısı Metin Uca Sakarya da’ Hakuna Matata’ adlı gösterisi ile gündemdeki yolsuzluk operasyonunu mizahi olarak böyle eleştirdi..

03:00:23 | 2013-12-20

Gazeteci ve Televizyon programcısı Metin Uca “ Hakuna Matata-Takma Kafana “ adlı tek kişilik gösterisini AFA Kültür Merkezinde sahneledi, yaptığı espiriler ile izleyenleri kahkahaya boğdu.


Sakarya Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından organize edilen AFA Kültür Merkezindeki gösteriyi CHP İl Başkanı Yüksel Büyükakten, CHP Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Ecevit Keleş, CHP İl yönetimi ve çok sayıda sanat sever grubu izledi.


Uca kendine özgü mizahi eleştiri üslubu ile ülke gündemi, ülkenin çeşitli yörelerinde ve kentlerinde yaşanan komik, traji komik ve şaşkınlık yaratan olayları gazete ve televizyonlara yansıyan haberleri ile birlikte yorumladı. Uca'nın yaptığı espriler sık sık alkışlar ve kahkahalarla kesildi.


“ Harama el sürmemişler hepsini makineyle sayıp kutuya koymuşlar “

 

Uca, Türk medyasında yapılan haberleri sinevizyon gösterisi ile perdeye yansıttı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın televizyon ile gazetelere yansıyan konuşmalarına yer verdi ve son yolsuzluk iddialarını ise sahneye koyduğu bir ayakkabı kutusu ile espirili bir şekilde eleştirdi. Uca boş ayakkabı kutusunu göstererek “ Bir süre içerisinde her şeyi unutuyoruz. Bak bu güzel kutuyu görüyorsunuz üç ay sonra unutursunuz giderken doldurmayı unutmayın. Ama içtenlikle söylüyorum harama el sürmemişler hepsini makineyle sayıp kutuya koymuşlar. Hiç el sürmemişler paraya hiç “ diyerek izleyenleri kahkahaya boğdu.

 

Metin Uca’ya gösteri sonunda salonu dolduran izleyiciler tarafından ayakta alkışlanırken, Sakarya Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Erol Aydın Uca’ya plaket verdi. Uca Sakaryalılardan birde istekte bulundu “ Benim için Sakarya’ya bir ağaç dikin benimde Sakarya da bir dikili ağacım olsun “ dedi.


Uca tek kişilik gösteri ile ilgili basına yaptığı açıklama da “ Zaman zaman ülkemizde sanatçılara yönelik tepkiler oluşur. Hele hükümetleri eleştiriyorsanız bundan payınızı almamak mümkün değil. Bu eleştirilerde gerçek payı çok büyük ama hakaret, saygısızlık kesinlikle yok. Bu nedenle oyunu çekinmeden ülkemizin her yerinde sergileyebiliyorum" dedi.

 

İŞTE  O GÖSTERİ:

 

 Söyledikleri doğru değilse uca eşşek gibi anıracak mı izleyicilerin önünde...