-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Hastanenin yıkım kararı çıktı ! Peki şimdi ne olacak?

Pamukova İlçe Hastanesi sağlam olmadığı gerekçesi ile yıkılıyor.. Yerine yenisi yapılacak. Peki yenisi yapılıncaya kadar hastane nasıl hizmet verecek?

23:55:50 | 2015-11-12

 

Pamukova İlçe Hastanesinin yıkım kararı Sağlık Bakanlığından çıktı. Hastane yapılan teknik incelemede sağlam olmadığı gerekçesi ile yıkılıp yerine yenisi yapılacak.

 

AK Parti Milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün ve Şaban Dişli Pamukova İlçe Hastanesi ile ilgili yaptıkları açıklamada, İlçe Hastanesinin yapılan incelemede sağlam olmadığının ve en ufak bir depremde yıkılabileceğinin tespit edilmesi üzerine Sağlık Bakanlığı tarafından yıkım kararı alındığını ifade ettiler.

 

Yenisi yapılıncaya kadar kiralık bina veya prefabrik bina..

AK Parti Milletvekili Şaban Dişli “ Pamukova İlçe Hastanesinin yıkım kararı Sağlık Bakanlığınca imzalanarak Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekterliğine gönderildi. Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hasan Sağlam ve beraberindeki heyet hastanede gerekli incelemeleri yaptı. Hastanenin yıkım aşamasında, ya bir bina kiralanıp sağlık hizmetleri oradan devem edecek, yada şimdiki hastanenin bahçesine geçici hizmet verecek prefabrik bir yer yapılıp hizmetler oradan devam edecek. Yeni hastane yıkılan hastanenin yerine yapılacak. En kısa zamanda yıkım işlemi başlayacak. Pamukova yep yeni bir hastaneye kavuşacak “ dedi.

 

Üstün “ Hastane çamur denebilecek bir betonla yapılmış..! “

AK Parti Milletvekili Ayhan Sefer Üstün ise, “ Hep beraber el birliği ile Pamukova’ya yeni bir hastane kazandıracağız. Şu anki bina C-6 kalitesinde çamur denebilecek bir beton ile inşa edilmiş ve sağlam değil “ dedi.

 

Yeterli poliklinik sayısına ulaşılmadığından Uzman Doktor durmuyor..!

Pamukova İlçe hastanesinde uzaman doktorların yeterli poliklinik sayısına ulaşamadığı ve döner sermayeden pay alamadığı için gittiğini ifade eden Milletvekili Şaban Dişli yeni hastanenin yapılması ile bu soruna da çare bulunacağını belirtti.

 

 Pamukova Devlet Hastanesi yıkılıp yenisi yapılacak, fakat peki ya diğerleri? OKUL binalarına da bir göz atıldığında pek çoğunun sağlam olmadığı çok rahat görülecektir!