-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Her yer yeşil siyah.. Bu Şampiyonluğu çok özlemişiz..

İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanan play-off final maçında Diyerbekirspor'u 2-1 yenerek 2. Lig'e çıkan Sakaryaspor'un taraftarları şehirde görkemli bir kutlama yaptı.

12:08:14 | 2017-05-15

Spor Toto 3. Lig 3. Grup'ta mücadele eden Sakaryaspor, bugün İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanan play-off final maçında Diyerbekirspor'u 2-1 mağlup etti.

Sakaryalı taraftarlar takımları 2. Lig'e yükselince cadde ve sokaklara çıkarak şampiyonluğu kutladı.

4 yıldır lig yükselmeye çalışan Sakaryaspor kafilesi, maç sonrası yaklaşık 50 araçlık konvoyla Sakarya'ya geldi.

Taraftarlar futbolcular ve teknik ekibi kentin girişinde ellerinde meşale ve bayraklarla şampiyonluk bestleleri söyleyerek karşıladı.

Mücadelede takımlarına destek olan binlerce taraftar Atatürk Bulvarı'nı tıklım tıklım doldurdu. Üzeri açık 2 katlı otobüsle gelen Sakaryaspor kafilesi kentin girişinde binlerce taraftarla buluştu.

Otobüs ve arkasındaki konvoy buradan Kent Meydanı'na kadar taraftarın sevinç gösterileri arasında geldi.

Meydanda yapılan kutlamalara Sakaryaspor Kulübü Başkanı İsmail Gürses ve teknik ekiple birlikte Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu da katıldı.

Başkan Gürses, kupayı taraftarlara armağan ettiklerini belirterek, "50+1 bitti, sıra 50+2'de. 17 Haziran'ı bekleyin. Şu Metris'in önü bir büyük alan, bir tek seni sevdim gerisi yalan. Armağan olsun bu kupa Tatangalar'a. Biz size yeteriz Sakarya." dedi.

Selamlama konuşması yapan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ise, "Biz bu meydanda bir çok toplantılar yaptık. Ama bu gece hepsinden daha anlamlı bir toplantı yapıyoruz. Çok kötü günler geçirdik, çok sıkıntılar yaşadık. Ama bu sıkıntıları aşarak çok daha güzel günlere beraberce gideceğiz inşallah. Ben bu başarıda emeği geçen futbolcu kardeşlerimi tebrik ediyorum. Biz bu şehrin iş adamlarına başkanımızla çağrı yaptık. Bizde dedik ki kimse bu çağrıya elini uzatmazsa ceketleri satıp yine bu takımı çıkaracağız dedik. Daha yolun başındayız. Bu ligler bize az geliyor. Bu vesile ile hepinize teşekkür ediyorum? dedi.

Sakaryaspor ekibi konuşmaların ardından yüzlerce taraftarın önünde kupayı kaldırarak şampiyonluğu kutladı.

Haber Resmi

Haber Resmi

Haber Resmi

Haber Resmi

Haber Resmi
ETİKET :  Pamukova Her yer yeşil siyah Bu Şampiyonluğu çok özlemişiz

Tümü