-- Adversting 9 --

siber güvenlik

İki Okulda AFAD tarafından ‘Afet Farkındalığı’ eğitimi verildi..

Afete Hazır Türkiye ve AFAD Gönüllülüğü projesi kapsamında Pamukova Fatmahanım Ortaokulu ve Anadı-olu İmam Hatip Lisesinde AFAD tarafından afet öncesi, afet anında ve sonrasında neler yapılması gerektiği öğretildi..

00:10:03 | 2018-04-06

AFAD Eğitmenleri ve AFAD Gönüllüleri tarafından Pamukova Fatmahanım Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine afet öncesi, alınması gereken tedbirler, afetler sırasında hangi doğru davranış modellerinin uygulanacağı  ve afetler sonrası neler yapılması gerektiği, afet çantasının önemi ve içinde neler olması gerektiği uygulamalı olarak öğretildi.

Ayrıca, aile afet planlarının nasıl olması gerektiği, İlimizde ve Ülkemizde meydana gelen afet türleri ve yaşam çevremizde ufak çaplı yangınlara müdahale teknikleri hakkında uygulamalı bilgiler verildi.

Öğrencilere AFAD Muhabere ve Haberleşme aracı tanıtılarak, afet acil durumlarda mobil iletişimin önemi, olağanüstü durumlarda haberleşme ve muhabere aracının ne gibi durumlarda kullanıldığı öğrencilere örneklerle anlatılmasıyla etkinlik AFAD ve DASK bilgilendirme materyalleri dağıtılmasıyla okulda tahliye tatbikatı yapılarak sona erdi. (Haber: Levent Tüysüz)
ETİKET :  Pamukova İki Okulda AFAD tarafından Afet Farkındalığı eğitimi verildi

Tümü