-- Adversting 9 --

siber güvenlik

İlçe Başkanlarından hangileri istifa edecek?

2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesi belediye başkanı olmak isteyen AK Partili ilçe başkanlarının Fatih Akın dahil büyük bir kısmının istifa etmesi bekleniyor.

03:44:49 | 2018-11-01

Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte özellikle AK Parti'de ciddi bir hareketlilik yaşanmaya başlandı.Hiç kuşkusuz Ak Parti her dönem olduğu gibi en yoğun aday adaylığı başvurusunu alacak. Teşkilat başkanları ve yöneticileri Ankara’dan gelecek telefonu bekliyor. AK Parti Genel Merkez teşkilatlarda görevli isimleri uyararak ‘İzin almadan istifa etmeyin’ çağrısı yapmıştı. Sakarya’da birçok isim genel merkezden gelecek onayı bekliyor.

İstifası beklenen başkanların başında İl Başkanı Fevzi Kılıç geliyor. Adapazarı Belediye Başkan adaylığını istediğini duymayan kalmayan Kılıç Ankardan gelecek haberi bekleyenler arasında.

AK Parti İlçe Başkanlığı'ndan istifa ederek belediye başkanlığına aday olacak isimler arasında AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu ile Akyazı İlçe Başkanı Fevzi Bora da yer alıyor.

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu ile aralarında kan uyuşmazlığı bulunan Karasu ilçe başkanı İshak Sarı'nın da adaylık başvurusunda bulunmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Pamukova İlçe başkanı Fatih Akın da Belediye başkanlığına aday olacak isimler arasında.

İstifa etmeyi düşünen İlçe Başkanlarının Ankaradan telefon beklediği ifade ediliyor.
ETİKET :  Pamukova İlçe Başkanlarından hangileri istifa edecek

Tümü