-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Isır; ' 16 İlçeden de meclis üyesi çıkaramazsak istifa ederim..!'

CHP Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır, 16 ilçeden de meclis üyesi çıkaracaklarını ifade ederek, “Tüm adaylarımızı örgütlerimiz belirleyecek. 16 ilçenin tamamından meclis üyesi çıkaramazsak istifa ederim” dedi.

12:36:12 | 2018-11-07

CHP Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır, Adayorum'a yaptığı açıklamada yerel seçimler ile alakalı açıklamalarda bulundu.

Isır, "CHP Sakarya'da yerel seçime iyi hazırlanıyor. Emin olun çok iyi adaylarla halkımızın karşısına çıkacağız. Hedefimiz Sakarya'da belediyeler almak. 16 İlçeden de meclis üyesi çıkaracağız. Bu hedefimizde ciddiyiz. Bu dediğimi yapamazsak istifa ederim. Halkta karşılığı olan isimlerle sandığa gideceğiz. Şu an da çok sürpriz isimler öne çıkıyor ama açıklamak için henüz erken."

"Tüm ilçeler ve büyükşehirde adaylarımızı partililer belirleyecek. Eğilim yoklamaları ve anketlerle birden fazla aday adayı olan bölgelerde adayımızı belirleyip Genel Merkeze bildireceğiz. Kısa süre önce Sakarya'da iki Genel Başkan yardımcımızı ağırladık. Onlar da gerekli incelemelerini yapıp adayları örgütün belirlemesi noktasında bize güç verdiler. Biz partimizde adaylarımızı tabanımızın belirlemesini önemsiyoruz ve böyle de olacak."

"Sakarya'nın ilk belediye başkan adayını Sapanca'dan açıkladık. Cengiz Çetin orada Belediye Başkan Adayımız oldu. Önümüzdeki günlerde yeni yerlerde de adaylarımızı açıklayacağız. Birden fazla adayın olduğu bölgelerde dediğim gibi eğilim yoklaması ve anketlerle adayımızı belirleyeceğiz ancak bir mutabakat ile tek adayın çıktığı bölgelerde adayları hemen açıklamak istiyoruz."

"Büyükşehir Belediyesi için Engin Özkoç, Adapazarı için ise Ayça Taşkent isimlerini tabanın istediğini dile getirmiştim. İkisi de birbirinden değerli isimler. Ben bu iki bölgede güçlü adayların olmasını istediğim için tabanın bu fikrini dile getirdim. MYK Üyemiz Ayça Hanım beni bu konuda arayarak;

 Adapazarı Belediye Başkanlığı için adını dile getirmemi rica etti ve bu konu kapandı. Engin Bey'de Ankara'da önemli bir görevde bulunuyor. Grup Başkenvekili olarak partimizde ciddi bir görev üstleniyor. Bu açıdan her iki isminde adaylık durumu şu an için söz konusu değil"

ZAFER KAZAN

"Baro Başkanı Zafer Kazan geçtiğimiz hafta beni arayarak aday adaylık başvurusunda bulunacağını iletti. Kendisine hayırlı olsun dileklerimizi ilettik. Zafer Kazan'ın Cumartesi günü Serdivan Belediye Başkanlığı için partimize Cumartesi günü aday adaylığı başvurunda bulunmasını bekliyoruz. Zafer Kazan Baro Başkanlığı yapmış bizim için önemli bir isimdir. Aday adaylık sürecinde elbette son kararımızı örgütümüz verecek"

Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için öne çıkan isimler var. Adapazarı Belediyesi içinde ona keza isimler dile getiriliyor. Bazı isimler bizlerle de görüşüyor. Büyükşehir ve Adapazarı ilçelerinde tüm kesimlerden oy alabilecek isimleri istiyoruz. Bakın AK Parti sol kesimden de oy getirebilecek isimleri aday gösterebiliyor. Bu konuda illa tabanlarını dayandırdıkları milli görüş ekolünden gelen isimleri aday göstermiyorlar. Buna bizde sıcak bakarız. Partimizde siyaset yapmak isteyen ve halkta karşılığı olan önemli isimlere kapımız açıktır. Böyle isimleri aday göstermek isteriz."
ETİKET :  Pamukova Isır 16 İlçeden de meclis üyesi çıkaramazsak istifa ederim

Tümü