-- Adversting 9 --

siber güvenlik

İyi Partililer mahalle mahalle İyi’yi anlatıyorlar..

İyi Parti milletvekili adayları Ümit Dikbayır , Aydoğan Arslan, Mehmet Kır ve Asena Aslan Burak , seçim çalışmalarını Pamukova da sürdürdüler.

17:12:28 | 2018-06-01

İyi Parti Milletvekili adayı Asena Aslan Pamukova İyi Parti Kadın Kolları ile  Esentepe ve Gölpark tesislerinde vatandaşlarla bir araya gelirken, İyi Parti Pamukova ilçe başkanı Kemalettin Yörük ve ilçe yöneticilerinin eşlik ettiği seçim çalışmalarında Milletvekili adayları Ümit Dikbayır, Aydoğan Arslan ve Mehmet Kır Mekece, Şeyhvarmaz ile Pınarlı Mahallerinde kahvehane ziyaretleri yapılarak vatandaşa İYİ Parti ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener için oy istendiler

İyi Parti Milletvekili adayları vatandaşlardan partilerine destek vermelerini isterken, çiftçilerin sorunlarını dinleyip, İyi Parti genel başkanı Meral Akşener tarafından açıklanan seçim beyannamesini anlattılar.

Artık iktidar partisinin havuzuna dönen genel medyada yer bulamadıklarını, ekranlar vasıtasıyla vatandaşla kucaklaşamadıklarını ve dolayısıyla partilerinin tanıtımda sıkıntı yaşadıklarını ifade eden Ümit Dikbayır:

 '' Fakat ne olursa olsun seçmenle aramıza kimse giremeyecek, gerekirse ev ev dolaşıp kendimizi ve fikirlerimizi anlatacağız''  dedi.

İyi Parti’nin, kadın merhameti ve bilgeliği altında birleşmiş erdemli insanların, şiddete ve tacize neredeyse her an ve her yerde maruz kalmaktan korkar hale gelmiş kadınların ve çocukların umut hareketi olduğunu söyleyen Dikbayır:

'' Partimiz her türlü cahilleştirme projeleri ve kevgire dönen eğitim sistemi sayesinde doğru dürüst eğitim alamayan, aldıysa da çalınan sorular sebebiyle sınav kazanamayan, kazanabildiyse de yandaş olmadığı için mülakatlarda elenip atanamayan bütün gençlerin ve genç işsizlerin gelecek hareketidir '', diyerek sözlerini sürdürdü.

Seçim beyannamelerinin adeta Türkiye’nin kurtuluş reçetesi olduğunu belirten Ümit Dikbayır;'' İçinde yok, yok. Toplumun bütün kesimlerinin ve ülke yönetiminin sorunlarına dair her tür çözümlerimize dair yapacaklarımız var, bunun için sizden yetki istiyoruz'', dedi.

Pamukova’nın adı üstünde verimli bir ova olduğunu, topraklarından bereket fışkırdığını ama üretilen tarım ürünlerinin depolama, işleme ve satış kısmında sıkıntılar yaşadığını ifade eden

Dikbayır;'' Bildiğim kadarıyla Pamukova’da yetiştirdiğiniz hiçbir ürün için işleme tesisi yok. Sadece üretiyorsunuz ama sonraki aşamalarda olmadığınız için parayı hep başkaları kazanıyor, bunun için tarlada 1 liraya teslim ettiğiniz ürün marketlerin raflarında 5 ila 10 lira arasında satılıyor ve siz bundan ifade edemiyorsunuz. İktidarımızda Tarımsal Üretim ve Ticaret Bölgeleri kurarak, çiftçinin gelir ve refah düzeyini yükselteceğiz, sözleriyle İyi Parti’nin tarım politikaları hakkında bilgi verdi.''

İyi parti milletvekili adayı Ümit Dikbayır  ''Milletimizle Sözleşme'' adını verdikleri seçim beyannamesinden çiftçileri ilgilendiren kısımları şöyle sıraladı.

“Çiftçilerimize mazotu yüzde 50 indirimli kullandıracağız. Çiftçilerimize İŞKUR aracılığı ile işletmecilik eğimleri vereceğiz. Sulama birliklerine su kullanım hakkını iade edeceğiz. Sulama Birliklerin kullandığı elektriğin yenilenebilir enerji teknolojileri ile kullanımına ilişkin destekleme modellerini devreye sokacağız. Ve en önemlisi de hükümetin en büyük yanlışından döneceğiz Büyükşehirlerin kırsal kesiminde mahalleye dönüşen köylerine tekrar köy statüsü vereceğiz. Bunu yapacağız ki almadığınız hizmetlerden dolayı vergi ve harç ödemenize son vermenin yanında, kendi çıkardığınız suyunuzu, size ait mera, yaylak ve kışlaklarınızı geri verelim.”
ETİKET :  Pamukova İyi Partililer mahalle mahalle İyiyi anlatıyorlar

Tümü