-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Jandarma baz istasyonu farelerini suç üstü böyle yakaladı..!

Pamukova İlçe Jandarma ekipleri, 7 ilde baz istasyonlarından akü çalan üç kişiyi İsabalı Mahallesinde bir baz istasyonundan hırsızlık yaparken böyle yakaladı..

09:57:20 | 2016-08-26

 Pamukova İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri Sakarya, Bursa, Bilecik, Yalova, Kocaeli, Bolu ve Düzcede bir çok baz istasyonunda binlerce lira değerinde akü çalan üç kişilik şebekeyi Pamukova İsabalı Mahallesinde gündüz vakti bir baz istasyonundan aküleri çalarken suçüstü yakaladı.

Pamukova İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri son günlerde GSM şirketlerine ait baz istasyonlarından akü hırsızlığı olaylarının çoğalması nedeni ile harekete geçti.

Pamukova D-650 kara yoluna yakın GSM şirketlerine ait baz istasyonlarının bulunduğu bölgelerde devriye görevi yürüten Jandarma ekipleri, Pamukova İsabalı Mahallesinde bir baz istasyonuna kontrol için gittiklerinde, baz istasyonunun önünde bir ticari aracın bulunduğunu ve istasyonun kapılarının açık olduğunu tespit ettiler.

Jandarma ekipleri baz istasyonu içindeki şüpheli şahısları yakalamak için istasyon çevresinde güvenlik tedbiri aldıktan sonra ani bir baskınla, şüpheli Mehmet Muren(39), Yücel Y. (40) ve Cumali Ö. (26)'u baz istasyonu içerisinden 16 adet aküyü çalarken kullandıkları keski, tornavida ve falçatalar ile beraber suçüstü yakaladılar.

Yakalanan zanlılar olay yerinde kelepçelenerek gözaltına alındı. Jandarma ekipleri baz istasyonlarına dadanan 3 kişilik şebekenin 13 gün içinde ilimizde Pamukova, Hendek, Akyazı da 3 baz istasyonundan 48 adet, Bursa ili İznik, Orhangazi, Yenişehir İlçelerinden 60 adet Bilecik İli Osmaneli İlçesinde bir baz istasyonundan 16 adet olmak üzere binlerce lira değerindeki 124 adet aküyü çaldıklarını tespit etti.

Soruşturmayı derinleştiren Pamukova ilçe Jandarma Komutanlığı ekipleri yakalanan üç kişilik şebekenin ayrıca çeşitli tarihlerde Kocaeli, Yalova, bolu ve Düzce İllerinde bir çok baz istasyonlarından akü hırsızlığı yaptığını belirledi.

Pamukova İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yakalanan 3 kişilik şebekenin baz istasyonlarında yaptıkları akü hırsızlıkları için araç kiraladıkları ortaya çıkarken, sorgusu devam eden üç kişiden iki kişinin daha önceden bir çok hırsızlık ve dolandırıcılık olayına karıştığı ve yakalanan bir kişinin hırsızlıktan arandığı belirlendi. (Pamukova-Sakarya-DHA)

 

JANDARMA HIRSIZLARI BÖYLE YAKALADI.. İŞTE OPERASYON ANI:

 

 
ETİKET :  Pamukova Jandarma baz istasyonu farelerini suç üstü böyle yakaladı

Tümü