-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Karamollaoğlu iktidara Sakarya'dan yüklendi

SAADET Partisi'nin Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu, partisinin ilk kez düzenlediği 'E-miting' programında doların 8 liraya kadar çıkacağı yönündeki senaryolar olduğunu iddia etti ve hükumeti eleştirdi

03:18:41 | 2018-05-25

Saadet Partisi Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu, bir dizi program için Sakarya'ya geldi. Karamollaoğlu, burada bir otelde partiye medya ambargosu uygulandığı için sosyal medya üzerinden 'Değiştir Sakarya' hashtagiyle ilk kez canlı yayında soru-cevap şeklinde gerçekleşen 'E-miting' düzenledi.

Karamollaoğlu, ilk olarak partililere hitap ederken daha sonra eline bir tablet alarak vatandaşların sosyal medya üzerinden sorduğu soruları cevapladı.Dolar için düşeceği ve yükseleceği yönünde iki ayrı senaryol üretildiğini belirten Karamollaoğlu, "Dolar aldı başını gidiyor. Ne zaman duracağını bilemiyoruz. Şimdi senaryolar üretiliyor efendim dışardan 30 milyar dolar getirilecekmiş, dolar şimdi seçime kadar adım adım 3.60'a 3.70'e inecekmiş bakın gördünüz mü biz başımıza böyle bir çorap örülmeye kalkıldığında bunula nasıl mücadele edip başarı kazanıyoruz diye de millete nota verecekler. Hepsin böyle isteyeceklermiş. Öbür taraftan daha korkunç senaryolar bu iş 4.58'le 4.60'la 4.70'le bitmeyecekmiş 7'ye 8'e kadar Alah muhafaza çıkacak ülke ekonomisi felç olacakmış. Bunun üstesinden de kimse gelemez diyorlar. Adalet olmadan bu ülkeye para gelmez." dedi.

İktidara 'erken seçim' üzerinden yüklenen Karamollaoğlu, seçimin daha ağır faturalar çıkmaması için erken yapıldığını kaydederek,"Bu seçim eğer bir kaç ay daha gecikseydi bugün aslında ilk emarelerin görmüş olduğumuz dolardaki yükseliş başka sahalara da intikal edecek, hükümet ayakta kalma imkanını kendisinde bulamayacaktı. Bu kadar acele edilmesinin sebebi sadece alınacak acı reçeteleri biraz geciktirmekten ibaret. Çıktılar bu sıkıntıların içinde bol vaatlerde bulunmaya başladılar. Bugünükü iktidar gib kendinden şikayet eden başka hiç bir partiye dünya tarihinde rastlanmamıştır. Nereye giderseniz gidiğn hep aldatıldık yanlış yaptık, milletimizden özür diliyoruz. Allah biz affetsin, şuraya ihanet ettik. Yeter yahu eğer bu kadar yanlış yapmaya siz meğilseniz bundan sonra bu işi düzelteceğinizin emaresini bile görmek isterken göremiyoruz." dedi.

Karamollaoğlu, parti olarak medya ambargosuyla karşı karşıya oldukları için sosyal medyayı kullandıklarını belirterek, "Bize bir ambargo uygulanıyor medyada bunun için biz de bu konuya çok açıklık net bir cevap olsun diye şu ifadeyi kulandık, medya padişahınsa sosyal medya bizimdir. İnsanlarımızıun vatandaşlarımızın kardeşlerimizin çok daha fazlasına ulaşmış bulunuyoruz. Böyle bir yönetim tarzı dünyada yok. aBen bazı kelimeleri böyle ölçerek kullanıyorum. Bu nereye götürür bizi. Dikdaktörlük kelimesini kullanmak istemiyorum ama ister istemez diktaya eğilimi vardır bu sistemin. Bu görev bizim omuzlarımıza verilrise eğer milletimz tarafından yükelirse daha anyas değişikliğin yapmadan TBMM ile birlikte çalışmaya kararlıyız. Bir insan kendi davasını savunmakta acizse o zaman sorgulanmayı istemez, düşüncelerini, projelerini savunabilecek gücü varsa o zaman aslında sorgulanmak onun hoşuna gider. O zaman anlaşılmayan üzeri örtülü konulara açıklık getirme imkanı bulur. Evet Cumhurbaşkanı yetkili olabilir bazısı parlamenter sistem istiyor, biz meclis Cumhurbaşkanı'nı denetleyecek güce sahip olduktan sonra ister Cumhurbaşkanlığı sistemi olsun ister parlamenter sistem olsun bizm için farketmez diyoruz." dedi.

Karamollaoğlu, 15 Temmuz'la ilgil yürütülen soruşturmada gereken derinliğe inilemediğini kaydederek, "Bugün ülkemizde iyi bir mücadele var bunu hepimiz biliyoruz, görüyoruz, bir 15 Temmuz kalkışması oldu, milletimizin cesaretiyle bu kalkışma engellendi, bastırıldı. Bunu hükümet tek başına kendisine mal etmek istiyor ama bu aslında milletimizin gösterdiği şecahatle basiretle ilgil bir konudur. Bunun arkasından bu mücadele bu kalkışmanı köküne inilemedi. İnilmiş olsa zaten OHAL kalkar. Hala OHAL'le yönetiliyor ülkemiz, üstelikte seçime giderken. Bu kalkışmayla ilgili en ciddi mücadeleyi biz yaparız. Bu örgütleb bizim hiç bir alakamız olmadığını dünya alem biliyor." diye konuştu.

Ülkeyi kurtaracak olan 100 milyar lirayı sıfırdan başlayıp bulacaklarını söyleyen Karamollaoğlu şöyle dedi: "İktidar gelmeden Erdoğan zaten söylemişti 100 milyar lazım diye. Şimdi biz 100 milyarı 0'dan başlayıp yeniden temin edeceğiz. Bu arkadşlarımız 90 yıllık Türkiye'nin birikiminin tamamını sattılar. Bir kaç tanesi ayakta gerisi yerle bir oldu. İlk yanlış adımı Irak müdahalesini Amerika'ya destek vererek yaptılar. Sonra Suriye politikasında yanlış adımlar attılar. Sonra Libya'da dik duramadılar. Yemen'e Arabistan saldırmaya başldığı zaman ortaka kaldı, onlara destek verdiler. Sadece Amerikan politikalarını destekçisi haline geldiler. Bugün asgari ücret açlık sınırında böyle bir sistem olmaz. Bunu çözümü ne olacak? Bu maaşlar artarsa biz bugünkü maaşı karşılayamıyoruz nasıl üstesinden geleceğiz diye düşünebilirler. Bu 1 günlük, 1 yıllık bir iş değil. Onun için açık söyledim, hedef açlık sınırı değil yoksulluk sınırıdır. Yarın yoksulluk sınırında bir ücreti vereceğiz diyemeyiz ama hedef o olmalı. Biz asgari ücreti enflasyondan arındırılmış olarak yüzde 7 arttıralım, 10 sene sonra bugünkü ücretin 2 misline çıkar asgari ücret. Eğer bunu yüzdfe 10 arttıralım 7 senede çıkar. Bunların iktidarda kaldığı süre biz iktidarda kalmış olsaydık bugün asgari ücret o sınırlara yaklaşmış olurdu."

Cumhurbaşkanı adayı Karamollaoğlu, internet üzerinden yapılan soru cevabın ardından partinin il yöneticileriyle görüşerek Sakarya'dan ayrıldı.
ETİKET :  Pamukova Karamollaoğlu iktidara Sakaryadan yüklendi

Tümü