-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Kazımiye'deki hıdrellez pilavında renkli görüntüler vardı..

Pamukova Kazımiye Mahallesinde her sene geleneksel olarak düzenlenen Hıdrellez Pilavına bu senede ilgi bir hayli yoğundu. Pilav renkli görüntülere sahne oldu..

21:32:14 | 2019-06-08

Pamukova Kazımiye Mahallesinde, Mahalle Muhtarlığı ve Mahalle sakinlerince her yıl geleneksel olarak düzenlenen hıdrellez pilavına çevre köy ve İlçelerden gelen yüzlerce davetli katıldı.

14 kazan pilav, 7 kazan irmik helvası, binlerce ayran ve yufkanın ikram edildiği hıdrellez pilavı öncesi Kazımiye Mahallesi camisinde öğle namazında Mevlit-i Şerif ve Kur’an-ı kerim okundu.

Öğle namazı sonrası mahalle gençleri davetlilere bulgur-pirinç pilavı, yufka ve ayran ikramın da bulundular.

Pamukova Kazımiye Mahallesi Muhtarı Mehmet Topçu, Geleneksel olarak düzenledikleri hıdrellez pilavına ilginin her sene artığını ifade ederek, “ Kazımiye Mahallesi olarak, konuklarımızı en iyi şekilde ağırlayıp, Çalıştık yapılan leziz pilavlarımızı konuklarımıza tattırdık. Geleneksel hıdrellez pilavına katılıp bizleri onurlandıran tüm konuklarımıza teşekkür ediyoruz “ dedi.

Kazımiye Mahallesinde düzenlenen geleneksel hıdrellez pilavı ikramının sonrasında, halat çekme yarışması yapılırken, son olarakta çalınan oyun havası eşliğinde misafirler temiz havada doyasıya oynayıp stres attılar.

ETİKET :  Pamukova Kazımiyedeki hıdrellez pilavında renkli görüntüler vardı

Tümü