-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Kokusuz bir Pamukova için ilk toplantılarını gerçekleştirdiler..!

Pamukova da faaliyet gösteren ve çevreye yaydığı koku ile tepki çeken tesise karşı sosyal medyada birleşen Pamukovalılar ilk toplantılarını yaptılar.. Toplantıdan bakın ne sonuç çıktı..

01:53:20 | 2018-05-22

Pamukova da faaliyet gösteren ve çevreye yaydığı koku ile vatandaşların tepkisine neden olan Katı Atık İşleme ve Enerji tesisinden son günlerde çevreye yayılan dayanılmaz koku üzerine binlerce Pamukovalı sosyal medyada bir araya gelerek grup kurmuşlardı.

Sosyal medyada birleşen Pamukovalılar mevcut tesisteki kokunun giderilmesi ve tertemiz kokan bir Pamukova için dün akşam içlerinden seçtikleri temsilcileri Esentepe Sosyal Tesislerinde bir araya geldiler.

Pamukova da adeta kanayan bir yara haline gelen, herkesimden tepki alan tesis için neler yapılabileceğinin konuşulduğu toplantıda, çok kritik kararlar alındı. Ancak bu kararların, sivil toplum kuruluşları ve resmi kurumlarla yapılacak görüşmelerin ardından Pamukova kamuoyuna açıklanması gerektiği sonucuna varıldı.

Dayanılmaz kokunun İlçenin kaderi olmadığı, tesis yönetiminin halkı yok saymasının kabul edilemez olduğu, İlçenin üstüne çöken bu kokunun yok sayılmasının abesle iştigal olduğu, artık Pamukova’nın hareket etme zamanının çoktan gelip geçtiği ifade edildi.

Pamukova'nın artık susmayacağını, birleşerek, güç birliği yaparak İlçeye ve insana zarar veren her tesisin, olayın karşında duracaklarını, halkın gücüne kimsenin dayanamayacağının ifade edildiği toplantıda, alınan kararların, sivil toplum kuruluşları ve resmi kurumlarla yapılacak görüşmelerin ardından Pamukova kamuoyuna açıklanması gerektiği sonucuna varıldı. 

Hukuksal boyutlarının yanı sıra bir çok alternatiflerin değerlendirildiği toplantıda dernek kurulması da gündeme geldi. 

Toplantıda alınan ve birkaç başlık altında toplanan kararlar sivil toplum örgütü temsilcileri ve resmi kurumlarla yapılan görüşmeler sonunda kamuoyuna açıklanacak.  
ETİKET :  Pamukova Kokusuz bir Pamukova için ilk toplantılarını gerçekleştirdiler

Tümü