-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Mavi Marmara Şehitlerini anma gecesinde duygusal anlar..

İHH İnsani Yardım Vakfı Pamukova Şubesi, Muradiye Kültür Vakfı ve P.A.İ.Lisesi ortaklaşa Mavi Marmara'da şehit düşen Müslümanlar için 'Şehitleri Anma' gecesi düzenlendi. Gecede duygusal anlar yaşandı..

01:50:35 | 2016-04-29

 

Pamukova Özdemir Tesislerinde düzenlenen programda duygu ve hüzün dolu anlar yaşandı. Geceyekonuşmacı olarak Mavi Marmara Derneği Başkan'ı İsmail Yılmaz ve Şehit Furkan Doğan'ın Babası Başbakan Danışmanı Ahmet Doğan, Pamukova Kaymakamı Recai Karal, Garnizon Komutanı Mutlu Artan, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Yılmaz, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Akın, İHH İnsani Yardım Vakfı Pamukova Şube Başkanı Mahmut Şentürk, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Program Kuran'ı Kerim tilaveti ile başladı. Gecenin açılış konuşmasını Pamukova Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Yılmaz Arslan yaptı.  Sunumunu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin yaptığı program slayt gösterileri ve şiirler ile devam ederken, davetliler duygu dolu anlar yaşadı.

 

Yılmaz, " Ağıt gecesi değil sevinç gecesi.. "

Mavi Marmara derneği Başkan'ı İsmail Yılmaz,  bu tür gecelerin ağıt gecesi  değil sevinç ve gurur geceleri olduğunu ifade etti. Yılmaz “  Mavi Marmara saldırısı ile birlikte Pkk terör örgütünün de, ilk defa Hatay'da Deniz Kuvvetleri Komutanlığına eş zamanlı saldırı düzenlenmesi ve 6 şehit verilmesi düşündürücüdür. İnsanlık tarihinde,  tarihin akışını değiştiren üç adet gemi vardır. Hz. Nuh'un gemisi var oluş gemisidir. Titanik gemisi haşa bu gemiyi tanrı bile batıramaz diyerek yapılan ve yola çıkan lakin ilk yolculuğunda batan ve şımarıklığın emperyalizmin gemisidir. Mavi Marmara ise Siyonizme diz çöktürülen ve  İsrail’in tüm dünyaya sergilediği terörizmi canlı yayınla insanlara aktarmıştır. .Mavi Marmara saldırısının ardından 3 yıla yakın Türkiye'de İsrail'e karşı dava açılamamasının yegane sebebi FTEÖ mensubu paralel yargı elemanlarıdır “ dedi. olduğunu dile getirdi.

 

Başbakan Danışmanı Doğan dan duygulandıran sözler..

Mavi Marmara Şehidi Furkan Doğan'ın babası, Başbakan Danışmanı Ahmet Doğan ise şehit oğlu Furkan Doğan'ın doğumumdan şahadetine varıncaya kadar olan süreyi anlatırken, sık sık duygulanarak sözünü yarı keserken, davetlilerde zaman zaman gözyaşlarına engel olamadı. Doğan oğlunun mavi Marmara yolculuğu esnasında İsrail terör örgütünün saldırıya başlaması ile oğlu Furkan Doğan'ın arkadaşlarının kendisine “ Korkmuyor musun? Onların silahı var “ dediklerini, oğlu Furkan’ın ise  “ Onların silahı varsa bizimde İmanınız var “ diyerek vakur duruşunu sergilediğini anlatırken sözleri boğazında düğümlendi. Doğan,  ahlaklı neslin yetişmesindeki en büyük etkenin anneler olduğunu ifade etti.

 

Gecenin sonunda programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür edildikten sonra konuşmacılara gecenin anısına hediyeleri takdim edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
ETİKET :  Pamukova Mavi Marmara Şehitlerini anma gecesinde duygusal anlar

Tümü