-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Mikrofonu kaptı ve " O şerefsizler, o e..oğlu e...ler.."

Sakarya da Türk Kadınlar Birliği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlediği programa mendil satan bir kadının cinsel istismar tepkisi damga vurdu.

03:30:30 | 2018-03-08

Türk Kadınlar Birliği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlediği programa mendil satan bir kadının cinsel istismar tepkisi damga vurdu.

Çelenk sunulmasıyla başlayan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.

Kadınlar günü programına, Şube Başkanı Tevhide Yağan, İYİ Parti İl Başkanı Hüsamettin Atasever ve yönetim kurulu, Sakarya Barosu Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Elif Erdem Düzgün ve çok sayıda vatandaşla katıldı.

Açılış konuşması yapılmadan önce meydandan geçen mendil satan kadın sahneye yönelerek mikrafonu eline aldı.

Yüksek sesle bağırarak çocuklara yapılan cinsel istismara tepki göstererek,"Çocuklarımıza bunları yapanlara, bu devletimizde suç. Onlarında kolunu bacağını kıracaklar.Onların çoluğu çocuğu da yetim kalacak. Onların çoluğu çocuğu da var. O şerefsizlerin, o şeylerin çocukları nasıl böyle işkence yapıyorlar. O eşekoğlueşekler, o köpekler.Onların karıları yok mu? onların çoluğu çocuğu yok mu? da çoluğa çocuğa işkence yapıyorlar. Bizimde var çoluğumuz çocuğumuz. Yola sokağa koyveremiyoruz. Okula kendimizi götürüp getiriyoruz. Öğretmenler bile çocuklara işkence yapıyorlar." dedi. 

Günün anlam ve önemi için basın açıklaması yapan Türk Kadınlar Birliği 2. Başkanı Nurçin Süzen, "Toplumun yarısını oluşturan kadınlarımız, sorunlarımızı gündeme getirdiğimiz gün olan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınalr Günü, ülkemizde insanlığın kabul edemediği bir sorunla ne yazık ki karşı karşıya. Toplumsal cinsiyet bakış açısının hakim olduğu düzende, uygulamalarda devletten himaye bekleyen, istismara uğrayan çocuklarımız, sokak ortasında öldürülen, şiddet gören kadınalrımız, erken yaş evliliklerde kız çocuklarımızın uğradığı tacizden sorumlu kimi tutacağız.

Bir insan onurunu zedeleyen olayların önlenmesi için, güçlü, kararlı ve uygulanabilir yaptırımlar geliştirilip toplumun her kesiminde bir etki oluşturulmalıdır. Tüm dünyada ve Türkiye'de kadın direnişlerinin, kadın mücadelesinin en onurlu günü olan 8 Mart Kadınlar Günü'nde, çocuk istismarı, çocuk evlilikleri ve kadın cinayetlerinin son bulması için, en büyük gayretimiz ve özlemimiz,içinde bulunduğumuz yüzyılın kadınla erkeğin eşit bireyler olarak aileden, siyasal yaşama, bilimden sanata tüm değerleri birlikte paylaşacağımız, birlikte yücelteceğimiz, çağdaş bir gelecek olması dilediğimizdir.

İşte bu nedenle artık kadınalr, başta insan hakları, silahsızlanma, barış, sağlık, toplum ve doğa olmak üzere yeryüzünde ki dengelerin korunması ve gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakılabilmesi için kadınların, siyasal yaşama daha eşit koşullarda katıldıklarında, birçok aksaklıklar kendiliğinden çözülecektir. Çünkü biliyoruz ki, toplumların geleceğini belirleyen kadınlardır. 8 mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde barış ve huzurun tüm dünyaya egemen olacağı daha adil ve insanca yaşanabilir bir toplum,bir ülke, bir dünya temenni ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Konuşmalarının ardından Tiyatro Suretler ekibi sahne alarak kadınların yaşadığı sorunları anlatan oyun sergiledi.

Oyun gösterimi bittikten sonra katılımcılarla toplu fotoğraf çekimi yapıldı. (Haber: Betül Demir)

siber güvenlikETİKET :  Pamukova Mikrofonu kaptı ve O şerefsizler o e..oğlu e...ler

Tümü