-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Muhalefet partileri Ak Parti’nin adayını bekliyor..!

Pamukova da muhalefet partileri Mart 2019 da yapılacak yerel seçimler öncesi sessizliklerini sürdürürken, bu sessizliğin Ak Partinin belediye başkan adayını belirlemesi ile son bulacağı belirtiliyor..

22:50:38 | 2018-12-05

Pamukova da 31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesi en çok merak edilen konu Ak Partinin belediye başkan adayının kim olacağı.

Fatih Akın’ın aday adaylığı ile aday adayı sayısı 8’e çıktı..

Ak Partide belediye başkan aday adaylığına İlçe başkanlığından istifa eden Fatih Akın’ın da dahil olması ile aday adayı sayısı mevcut belediye başkanı ile 8’e çıkarken, İlçede 8 aday adayı içinden hangi ismin aday olarak geleceği merakla bekleniyor.

Siyasi kulislerde her gün papatya falları açılırken, son sözü Ak Parti Genel Merkezi söyleyecek.

Muhalefet partileri Ak Partinin adayını bekliyor..

Pamukova da Ak Partide bu gelişmeler yaşanırken, muhalefet partilerinin sessizliği ise sürüyor. Muhalefet partilerinin bu sessizliğinin sebebi ise Ak Partinin adayının açıklanmaması olarak  görülüyor.

CHP, MHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, BBP ve, DP’nin Ak Partinin adayının açıklanması  sonrası adaylarını açıklamaları bekleniyor.

Muhalefet partilerinden ittifak sinyali..

Ak Parti adayının açıklanması sonrası, aday olarak açıklanan isme göre muhalefet partilerinden CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisinin ittifakla bir aday çıkarabileceği konuşulurken, BBP ve MHP’ nin bu ittifakın içinde yer almayacağı kendi adayı ile yerel seçimlere gideceği konuşuluyor.

Muhalefet Partileri CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve DP’nin Ak Partiden aday gelecek isme göre olası senaryolar üzerinde çalıştığı,değim yerindeyse satranç taşlarını kazanma üzerine kurguladıkları konuşuluyor. Olası bir ittifakın olup olmayacağı ise AK Partiden adayına bağlı olacağı, ifade ediliyor.

Ak Partinin adayını açıklaması ile sessizlik bozulacak..

Kısacası Ak Partinin adayının açıklanması ile muhalefet partilerindeki sessizliğin fırtınaya dönüşebileceği konuşulurken, Ak Parti adayı kim olursa olsun muhalefet partilerinin, Ak Parti adayını zorlayacak birkaç isim üzerinde çalışmalarını sürdürdükleri belirtiliyor.
ETİKET :  Pamukova Muhalefet partileri Ak Partinin adayını bekliyor

Tümü