-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Oy pusulalarına gül resmi koydurunca olanlar oldu..!

Pamukova Kemaliye Mahallesi Muhtar adayı Recep Kaba muhtarlık oy pusulalarına gül resmi bastırınca tüm oyları geçersiz sayıldı..

21:16:39 | 2019-04-07

Pamukova Kemaliye Mahallesinde 31 Mart yerel seçimlerinde muhtar adaylarından Recep Kaba oy pusulalarına gül resmi bastırdı. Oy kullanmaya başlayan seçmenler ve sandık kurulu başkanı oy pusulasının seçim kanuna uygun olmadığı, beyaz kağıt üstüne siyah yazı ile yazılabileceğini, oy pusulasında başka bir işaret veya renkli baskının oy pusulalarını geçersiz kılacağı konusunda muhtar adayı Recep Kaba’yı uyardı. Ancak zamanın darlığı nedeni ile tekrar oy pusulası bastırmanın mümkün olmamasından dolayı Kaba’ya oy verecekler beyaz kağıt üstüne muhtar adayı ve azalarının ismini yazarak oy kullandı.

Sandıklar açıldığında Kemaliye Mahallesi Muhtar adayı Recep Kaba’nın seçim kanununa uygun olmayan gül resimli oy pusulalarının tamamı geçersiz sayıldı.

Kemaliye Mahallesinde seçimi eski muhtar Recep Garip kazanırken, gül resimli oy pusulası Kemaliye Mahallesi ve Pamukova İlçesinde seçimde en çok konuşulanlar arasında yer aldı.
ETİKET :  Pamukova Muhtarlık oy pusulalarına gül resmi bastırınca olanlar oldu

Tümü