-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Sakarya'yı hiç böyle izlediniz mi?

Sakarya'ya ait bildiğiniz ve bilmediğiniz güzelliklere dair ne ararsanız bu tanıtım filminde var.. İŞTE O TANITIM FİLMİ..

23:36:34 | 2015-11-09

 

Kalkınma Bakanlığı'na bağlı ajansların illerin tanıtımı için yaptığı çalışmalar devam ediyor. Son olarak Kalkınma Ajansı ve Valilik işbirliğinde Sakarya'nın da tanıtım filmi çekildi. 

 

 

Özel ekipmanlar kullanılarak 4K kalitesinde yaklaşık bir yıl süren çekimler sonrası montajlanan görüntüler İngilizce seslendirildi. 

 

Tanıtım filmini çeken Göz Yapım'ın sahibi Vedat Şahin yaptığı açıklamada; "Kalkınma Ajanslarının talebi doğrultusunda bir çok ilimize tanıtım filmi çekiyoruz. Sakarya için hazırladığımız film de tamamlandı. Bu filmle Sakarya'nın başta doğal güzellikleri olmak üzere sanayi, ekonomi ve üniversitesini tanıtmış olduk. Başta Sakaryalılar olmak üzere tüm vatandaşlarımızın beğeniceğini umuyoruz" dedi. 

 

İzleyen bir daha izliyor, izlemeyen ise pişman..

Sosyal medyada gören herkes tarafından paylaşılan ‘Sakarya Tanıtım Filmi’nde yok yok. Havadan ve yerden yapılan çekimlerle gerçekleştirilmiş filmde tüm güzellikler bir bir ele alınmış.


Şehir Merkezi’nde bulunan Kentpark, Orman Park ile başlayan görsel Sapanca Gölü’nün eşsiz güzelliği ile devam ediyor.

 

Beş köprü ‘Justinian’ ‘dan , Geyve Alifuatpaşa Beyazıt Köprüsü ve Elvanbey İmaretinin ardından Taraklı’nın eşiz güzel evlerine geçiliyor. Taraklı da eskimeyen kaşık ve baston sanatı işleniyor. Tarihi camilerin, yaylaların yer aldığı ‘Tanıtım Filmi’nde, Karadeniz’in eşsiz koyu yer alıyor.

 

Islama köftesi, Kabak tatlısı ile damakların tadının işlendiği filmde, Çark Caddesi de yer alıyor.

 

Gelişen ve büyüyen sanayi tesislerinin, Başarıları ile ülkede nam salmış Üniversitesi’nin yer aldığı Yüksek Hızlı Trenin geçişi ile son bulan’ Tanıtım Filmi’ nde Sakarya’nın tarihi ve kültürel etkinlikleri mükemmel anlatılmış.

 

İngilizce olarak hazırlanan Sakarya tanıtım Videosunun tercümesi;

 

Doğal, bozulmamış bir şehri tecrübe etmek, yaşamak istersiniz. Tabiat, her taraftan akan şelaleler… Saf güzelliği görmek istersiniz. Ormanda yürümek, etrafı merak etmek… Muhteşem çiçekler arasında kırlara uzanmak istersiniz. Attığınız her adımdan zevk alırsınız. Özgürlüğü hissedersiniz. Neredeyim diye durur ve düşünürsünüz. Bu şehir düşüncelerinizi ve hayallerinizi deneyimleyeceğiniz bir şehirdir. Burası Sakarya’dır. Burası en iyileri tecrübe edeceğiniz muazzam bir şehirdir.

 

Yaşadıklarınızın sona ermesini istemezsiniz. Baktığınız zaman asla ayrılmak istemeyeceğiniz bir güzelliğe sizi alır götürür. Bu şehir sizi coşkuya, heyecanın doruk noktasına ve gizemli noktasına götürür. Sizi kocaman dev ağaçların olduğu ormanlardan, görülmeye değer göllere ve geniş yeşil yaylalara götürür. Öyle bir şehir ki sizi binlerce yıllık tarihe götürür.

 

Bu şehir samimiyetin ve gülümseyen yüzlerin şehridir. Bu şehrin bu samimiyeti, asla tatmadığınız lezzetli tatlara ve şimdiye kadar böylesine keyif almadığınız akşam yemeklerine dönüşür. Çünkü Sakarya’daki her şeyde ilgi ve özen vardır.

 

Bu ilgi Sakarya’yı bir bebek gibi büyütür. Bu ilgi Sakarya’nın gelişmesine ve büyümesine sebep olur. Bu büyüme eğitim olur, işgücü olur, ekonomi olur, dev endüstri ve dev anonim şirketler olur.

 

Kısaca; Sakarya dünya markası olur. Sakarya kendini, düzenli altyapısıyla, yatırım alanlarıyla, eğitimli iş gücüyle, ulaşım ağıyla gösterir ve tüm dünyaya bağlanır.

 

Evet, Böylesine gelişmiş, böylesine güzel bir şehirde durup düşüneceksiniz!

ÇEVİRİ: FATMA BAL

 

İŞTE O MUHTEŞEM TANITIM FİLMİ;

 
ETİKET :  Sakarya Sakarya'yı hiç böyle izlediniz mi

Tümü