-- Adversting 9 --

siber güvenlik

23 Nisan Pamukova da böyle kutlandı..

Pamukova da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yağmur nedeni ile Kültür Merkezinde yapıldı.. Kutlama programına minikler ile Fatmahanım Ortaokulunun halk oyunları ekibi damga vurdu..

16:27:02 | 2017-04-23

Pamukova da dün akşam saatlerinde başlayan ve yüksek kesimlerde kar şeklinde devam eden yağışlar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarını da olumsuz şekilde etkilerken, yağmur nedeni ile kutlamalar Atatürk Kültür Merkezinde yapıldı.

Sabah Saat.09.30 da Atatürk Anıtı önünde yağmur altında yapılan kısa törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Demir Atatürk Anıtına çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu. Tören İstiklal Marşının okunması ile son buldu.

Olumsuz hava koşulları nedeni ile Pamukova Belediyesi Atatürk Kültür Merkezin de Saat: 10.00 yapılan kutlama programına, Kaymakam Recai Karal, Belediye Başkanı Cevat Keser, Garnizon Komutanı Mutlu Artan , Cumhuriyet Savcısı , İlçe Emniyet Müdürü Osman Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Demir, siyasi parti temsilcileri, kurum amirleri, okul müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kutlama programında Atatürk Kültür Merkezi tamamen dolarken, program saygı duruşu ve İstiklal marşının söylenmesi ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Aiz Demir yaptı. Demir konuşmasında, TBMM’nin 97’inci kuruluş yıl dönümüne ulaşmanın heyecanını yaşadıklarını ve başta İstiklal Harbinin Baş Komutanı, TBMM’nin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal ile tüm şehitleri  rahmetle yad ettiklerini söyledi. Demir,  TBMM’nin bağımsızlığımızın sembolü olduğunu ifade ederek “  Vatan ve Millet sevgisi,  bayrak sevdası, bağımsızlık tutkusu, bir milleti şaha kaldırdı. Bu mücadelenin adı, Milli mücadeleydi, Ulusal egemenlikti, demokrasiydi,  sevgiydi, kardeşlikti barış’tı “ dedi.

Kutlamalar Elbirlik İlkokulu Öğrencilerinin İstiklal Marşımızın tümünü birlikte okumasıyla devam etti. Ana Kucağı Okulu minik öğrencilerinin hazırladığı “ Milyonlarca Kuştuk “ gösterisinin ardından İlçede bulunan okulların öğrencileri, 23 Nisan ile ilgili şiirlerini okudular. Elbirlik öğrencilerinin “ 4 Bölge 4 Renk “ adlı gösteri büyük bir beğeni ile izlendi.

Kutlama programının son bölümünde ise Fatmahanım Ortaokulu Halk Oyunlarının gösterisi büyük alkış alırken, kutlama programında bazı yarışmalar ve ödül töreni yapılmadan program sona erdi.

KUTLAMALARDAN GÖRÜNTÜLER; 
ETİKET :  Pamukova 23 Nisan Pamukova da böyle kutlandı

Tümü